POZNAJ NAS - Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
913
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-913,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
 

POZNAJ NAS

O NAS

Początki Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy sięgają 2007 roku. Wszystko zaczęło się od grupy młodych entuzjastów i małego forum dyskusyjnego. Formalnie Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 30.05.2008 roku pod nazwą Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej (nazwa ta obowiązywała do 20.02.2011 roku). Po trzech latach działalności otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy jest niezależną organizacją popularyzującą korzystanie z transportu publicznego, dążącą do poprawy jakości i dostępności komunikacji publicznej dla mieszkańców. Uważamy, że w czasach dynamicznego rozwoju motoryzacji oraz rosnącej konieczności przemieszczania się, tylko dobrze zorganizowany, atrakcyjny dla pasażera transport publiczny może zagwarantować utrzymanie miasta w ruchu.

Nasza wizja

Naszą wizją jest Bydgoszcz sprawna komunikacyjnie, gdzie transport nie zagraża środowisku, nie pogarsza warunków życia w mieście, żadni uczestnicy ruchu nie są dyskryminowani, a komunikacja publiczna działa sprawnie i jest dostępna i przyjazna dla mieszkańców.

Chcesz nam pomóc?

Jeśli nasza wizja Bydgoszczy jest Ci bliska, to zachęcamy do wsparcia działań Stowarzyszenia. Przystąp do Stowarzyszenia i działaj razem z nami na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Czym się zajmujemy?

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zajmuje się szerokim spektrum problematyki komunikacji miejskiej w naszym mieście. Naszym celem jest zrównoważony transport, podejmujemy działania propagujące transport publiczny. Zajmujemy się również pielęgnowaniem i utrwalaniem historii bydgoskiej komunikacji.

Dokumentujemy i upowszechniamy historię

Organizujemy wystawy historyczne, dbamy i pielęgnujemy pamiątki historyczne związane z historią bydgoskiej komunikacji. Badamy i dokumentujemy historię.

Promujemy korzystanie z transportu publicznego

Organizujemy wiele wydarzeń promujących zrównoważony transport, bierzemy udział w konsultacjach społecznych oraz opiniujemy projekty i zgłaszamy nasze uwagi.

Zachowujemy zabytki techniki

Zachowaliśmy dwa autobusy zasłużone dla bydgoskiej komunikacji- Volvo B10MA oraz Jelcz M11 (w remoncie).

Działamy na rzecz pasażerów

Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców dążących do usprawnienia komunikacji miejskiej, nasze uwagi przekazujemy organizatorowi transportu oraz przewoźnikom.

Ważne dokumenty

Podstawa prawna

Jak każde Stowarzyszenie, działamy na podstawie Ustawy z dnia 7.04.1989 – Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. nr 79 z 2001r. poza. 855 z późn. zm.). Obowiązuje nas także Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 24 kwietnia 2003r.

Statut

Statut to najważniejszy akt prawny Stowarzyszenia. Reguluje on formy działania, prawa i obowiązki członków, pracę zarządu i innych organów organizacji.

Deklaracja przystąpienia

Jeśli zapoznałeś się drogi czytelniku z naszym statutem, jesteś zainteresowany naszą działalnością i chciałbyś ją wspomóc – to zapraszamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej i przyniesienia jej na najbliższe spotkanie Stowarzyszenia.

Sprawozdania

Zgodnie z obowiązkiem, którym podlegamy jako Organizacja Pożytku Publicznego cyklicznie publikujemy sprawozdania finansowe i merytoryczne z naszej działalności.