Zapraszamy na II Kongres Transportu Publicznego | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 02 sierpnia 2013

W 2012 roku odbył się w Warszawie po raz pierwszy Kongres Transportu Publicznego. Założeniem organizatorów kongresu było zaprezentowanie najlepszych praktyk w obszarze zintegrowanego transportu zbiorowego oraz stworzenie platformy do dyskusji nad przyszłością tych usług w miastach XXI wieku.

Transport publiczny odgrywa coraz większą rolę w kształtowaniu jakości życia i rozwoju społeczno-gospodarczym. Jego efektywna organizacja i sprawne funkcjonowanie wymaga zespolenia wysiłków wielu organów rządowych oraz samorządowych, jak i podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w tym zakresie. Wspólne wypracowywanie koncepcji działania jest jednym z warunków powodzenia budowy nowoczesnego systemu transportowego.

Przed nami „dekada transportu publicznego”, Unia Europejska zdecydowanie i otwarcie popiera projekty wpływające na poprawę jakości transportu publicznego. Zrównoważony, zintegrowany, efektywny i dostępny transport publiczny to klucz do rozwoju gospodarczego miast, zarówno największych metropolii jak i małych ośrodków miejskich.

W 2013 roku po raz kolejny organizatorzy Kongresu Transportu Publicznego zamierzają zadbać o to, by udział w dyskusji wzięli przedstawiciele branż i sektorów, z którymi transport publiczny jest współzależny i funkcjonalnie powiązany. II Kongres Transportu Publicznego odbędzie się 9 października 2013 roku w Poznaniu. Jednym z patronów wydarzenia jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy.

Szczegółowy program i formularz rejestracji dostępne są na stronie www.tor-konferencje.pl.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *