Wybory samorządowe 2010. Pytamy kandydatów o ich wizję komunikacji publicznej | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 17 listopada 2010


Obecnie jednym z największych problemów mieszkańców dużych miast są trudności z codziennym przemieszczaniem się. Dzień u dnia bardzo wiele osób poświęca dużo czasu na dojazdy do pracy, szkół, czy wreszcie do instytucji kulturalnych i miejsc wypoczynku. W tych codziennych podróżach mieszkańcy bardzo często wykorzystują własne samochody. Wraz ze stale rosnącą ich liczbą na drogach wzrasta zatłoczenie, zanieczyszczenie powietrza, hałas a spada prędkość i komfort podróży. Realizując część postulatów można poszerzać główne drogi, ale nie można tego zrobić wszędzie i niemożliwym jest poszerzanie drogi w nieskończoność. Niestety takie zabiegi przynoszą tylko teoretyczne korzyści, ponieważ nadal wzrasta zanieczyszczenie powietrza, hałas a centra miast przestają być miejscem przyjaznym do mieszkania i przebywania.

Jak w związku z tym rozwiązywać problemy mobilności w mieście?

Odpowiedzią na te problemy może być szybka, sprawna i dobrze zorganizowana komunikacja publiczna. W ostatnich latach nastąpiło wiele pozytywnych zmian w bydgoskiej komunikacji miejskiej, jednak nadal w wielu aspektach odstaje ona od poziomu transportu publicznego w największych polskich miastach.

Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wyraża zadowolenie, iż z racji zbliżających się wyborów samorządowych kandydaci na urząd prezydenta miasta często wypowiadają się na tematy związane z komunikacją publiczną.

Cieszy nas fakt, że kandydaci popierają dalszy rozwój komunikacji miejskiej. Daje to nadzieję, że po wyborach nastąpi w niej wiele korzystnych zmian – tak by była ona chętniej wybierana przez mieszkańców.

Większość wypowiedzi kandydatów dot. komunikacji jest bardzo ogólnikowa, dlatego też Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej chciałby spytać kandydatów, w jaki sposób będzie rozwijana komunikacja publiczna w Bydgoszczy, w przypadku wyboru na prezydenta miasta. W tym celu Stowarzyszenie przygotowało kilka pytań. Wszyscy kandydaci otrzymali pytania 5. listopada, oraz czas na nadesłanie odpowiedzi do 12. listopada. Swoje odpowiedzi przysłali wszyscy kandydaci, poza sztabem wyborczym Rafała Bruskiego (pomimo wydłużenia czasu oczekiwania i dwóch deklaracji).

Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej serdecznie dziękuje kandydatom za szczegółowe odpowiedzi na zadane pytania. Będziemy się przyglądać i kontrolować realizację deklaracji przez kandydata wybranego na prezydenta miasta Bydgoszczy, jednocześnie wyrażając chęć współpracy w przyszłości.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *