V Bydgoska Nocka, czyli Ikarusem śladami nocnych linii | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 15 września 2014

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego serdecznie zaprasza na kolejną, piątą już nocną imprezę. W tym roku po raz pierwszy za środek transportu służyć będzie nam autobus, a nie tramwaj.

Podczas niemal ośmiogodzinnej przejażdżki przemierzymy najciekawsze fragmenty każdej z pięciu bydgoskich linii nocnych. Oprócz tego zabierzemy was w kilka innych ciekawych miejsc, m.in. w Parku Przemysłowym i na Łęgnowie. Nie zabraknie również spotkań z autobusami liniowymi i autobusowego zwiedzania nocnej bydgoskiej Starówki. Zorganizujemy kilkanaście postojów fotograficznych.

Impreza odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 3/4 października. Zbiórka uczestników o godzinie 21:50 na Placu Kościeleckich, miejscu  krzyżowania się wszystkich nocnych linii. O godz. 22:00 wyruszamy śladem linii 33N w kierunku Dworca Głównego PKP, skąd zabierzemy uczestników przyjeżdżających do Bydgoszczy koleją (odjazd godz. 22:15). Imprezę zakończymy przed godziną 6:00 na Placu Kościeleckich (5:45 na Dworcu Głównym).

Lato z Ikarusem. Przejazd przez Trzebień. Fot. Michał Stróżyński Lato z Ikarusem. Świecie, pod zakładami celulozowymi. Fot. Mateusz Machel

Podczas imprezy zorganizujemy tradycyjnego grilla. Zapewniamy przyprawy, zastawę stołową i świetną atmosferę. Planujemy również postój przy sklepie całodobowym, dla osób które nie zdążą się zaopatrzyć w prowiant przed imprezą.

Ikarus 280 w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Fot. Michał Stróżyński Zabytkowy Ikarus 280 w Parlinie. Fot. Mateusz Machel

Koszt przejazdu wyniesie +/- 30 zł, płatne przed wejściem do pojazdu. Zapisy zostaną uruchomione wkrótce.  Impreza przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Obowiązkowa rejestracja gości przez formularz zgłoszeniowy.

 

Foto: Mateusz Machel, Michał Stróżyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *