Uwagi do projektu budowy ulicy Nowomazowieckiej | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Opinie Projekty — 11 lutego 2014

W dniach 22.01 – 6.02.2014 ZDMiKP w Bydgoszczy prowadził konsultacje społeczne projektu: „Budowa połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej w Bydgoszczy”.

Przedmiotem opracowania jest budowa połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej w Bydgoszczy, realizowanego w ramach zadania pn.: Rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego i strefy śródmiejskiej Bydgoszczy; I etap – budowa połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej.” Celem opracowania jest wyprowadzenie z ul. Cieszkowskiego ruchu ciężkich samochodów, których przejazd ulicą wiąże się z ciągłym niszczeniem secesyjnych kamienic (dotyczy to ruchu autobusów i samochodów ciężarowych).
Dokumentacja projektowa zakłada budowę połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej w postaci jednojezdniowej, jednopasowej jezdni z kontrpasem rowerowym. W ramach inwestycji na odcinku od ulicy Pomorskiej do ulicy Gdańskiej wybudowana będzie również nowa zatoka autobusowa oraz trzy zatoki parkingowe.

 

Projekt budowy ulicy Nowomazowieckiej

 

Uwagi Stowarzyszenia do projektu

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wnosi następujące uwagi w sprawie budowy połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej w Bydgoszczy:

  1. Wnioskujemy o montaż wiaty przystankowej na ul. Mazowieckiej w kolorze RAL 8017 – brązowy, właściwym dla obszaru śródmiejskiego.
  2.  Wnioskujemy o rezygnację z budowy zatoki przystankowej, jako elementu zbędnego na ulicy klasy lokalnej w obszarze śródmiejskim. Utworzenie przystanku bez zatoki pozwoli na lepsze umiejscowienie wiaty przystankowej, uniknięcie zwężenia chodnika oraz przyczyni się do uspokojenia ruchu.
  3. W przypadku niezrezygnowania z budowy zatoki przystankowej, wnosimy o wykonanie zatoki z bruku staroużytecznego bądź kostki granitowej (doprecyzowanie zapisu „kostka kamienna”).

 

Wycinek mapy pochodzi z Open Street Maps.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *