Trwają konsultacje społeczne! | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Publikacje — 23 stycznia 2014

Gorąco zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Konsultacje dotyczą budowy ulicy Nowomazowieckiej, Składowej, a także przedłużenia trasy Uniwersyteckiej do ul. Glinki.

 

Od 22 stycznia do 6 lutego 2014r. można zgłaszać do ZDMiKP uwagi do projektu budowy połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej w Bydgoszczy, realizowanego w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego i strefy śródmiejskiej Bydgoszczy; I etap – budowa połączenia drogowego ulic Mazowieckiej i Gdańskiej.” Celem opracowania jest wyprowadzenie z ul. Cieszkowskiego ruchu ciężkich samochodów, których przejazd tą ulicą wiąże się z ciągłym niszczeniem secesyjnych kamienic (dotyczy to ruchu autobusów i samochodów ciężarowych).

 

Projekt budowy ul. Nowomazowieckiej

 
Również od 22 stycznia do 6 lutego 2014r. można zgłaszać do ZDMiKP uwagi do projektu budowy ul. Ogińskiego od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do Al. Jana Pawła II wraz z modernizacją ul. Glinki na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. Magnuszewskiej, realizowanego w ramach przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej.

 

Projekt przedłużenia trasy Uniwersyteckiej

 
Natomiast od 24 stycznia do 7 lutego 2014r. trwają konsultacje projektu budowy ul. Składowej od ul. Towarowej do ul. Wyścigowej wraz z przebudową ul. Wyścigowej oraz zjazdem z ul. Kamiennej w Bydgoszczy. Zostanie to zrealizowane w ramach budowy i przebudowy układu drogowego mającego na celu zapewnienie prawidłowej obsługi komunikacyjnej projektowanego centrum handlowego w rejonie ul. Składowej i Wyścigowej w Bydgoszczy oraz usprawnienie ruchu w rejonie ograniczonym ulicami Fordońska-Kamienna-Fabryczna.

 

Projekt budowy ul. Składowej

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *