Stowarzyszenie włącza się w konkurs ECC 2016 | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Działamy Wydarzenia — 24 maja 2016

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy włącza się w rowerową rywalizację miast – European Cycling Challenge 2016. Konkurs trwa do końca maja i w tym czasie każdy korzystający z roweru podczas podróży po mieście może zarejestrować swój przejazd i doliczyć swoje kilometry do wyniku Bydgoszczy.

Zajmujemy w tej chwili 6 miejsce i jak podaje urząd miasta – „wykręciliśmy” już ponad 100 tysięcy kilometrów.

ECC2016 wyniki

Aby poprawić ten wynik, bierzemy udział w majowej Rowerowej Bydgoskiej Masie Krytycznej. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego przejazdu po mieście i wzięcia udziału w rowerowej rywalizacji miast ECC 2016.

Organizatorzy zapraszają w piątek, 27 maja, o godzinie 18:00 na Stary Rynek. Przejazd zakończy się ogniskiem w Myślęcinku. Trasa będzie liczyć ok. 20 km. Cały przejazd będzie zalegalizowany i zabezpieczany przez policję i organizatora. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się do akcji!

Jak wziąć udział w konkursie ECC 2016?

Każdy uczestnik rejestruje się na stronie: www.cyclingchallenge.eu/pl a następnie pobiera darmową aplikację na smartfona: „Cycling365″. Aplikacja „Cycling365″ służy do pomiaru liczby kilometrów przejechanych na rowerze i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, tj. Android, Apple-IOS, Windows Phone.
Podczas rejestracji, poza podaniem swoich danych, wybiera się swoje miasto (Bydgoszcz). Dodatkowo można wybrać jedną z drużyn (pogrupowane w kategoriach: firmy, szkoły, inne), co umożliwia dodatkową rywalizację pomiędzy drużynami w mieście.
Przy pomocy aplikacji należy rejestrować wszystkie przejazdy rowerowe w maju. Kwalifikowane będą przejazdy o dowolnym charakterze: do pracy, do sklepu, rekreacyjne. Aplikację trzeba ręcznie uruchamiać i zatrzymywać rejestrując przejazd. Nie będą sumowane (wliczane do podróży) przejazdy ze średnią prędkością powyżej 30 km/h i maksymalną (w danej chwili) powyżej 45 km/h oraz na dystansach dłuższych niż 35 km.
Osoby, które nie posiadają smartfonów, mogą również uczestniczyć w rywalizacji,a przejechane na rowerze kilometry wpisywać na swoje konto na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.