Przystanki wymagają remontu | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 17 lutego 2014

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy w trosce o bezpieczeństwo i komfort pasażerów korzystających z przystanku tramwajowego Rondo Jagiellonów (kierunek Dworzec Autobusowy), zwraca się z apelem o naprawę i oczyszczenie lub przebudowę systemu odprowadzającego wodę deszczową z powierzchni peronu. Obecnie istniejący system jest niedrożny oraz wybrakowany przez co nie spełnia swojej funkcji. Brak fragmentu metalowej kratki tworzącej system powoduje potknięcia pasażerów wysiadających z tramwaju. W okresach deszczowych lub topnienia śniegu cały odpływ wypełnia się wodą, tworząc kałużę dokładnie w miejscu w którym wysiadają pasażerowie na tym jednym z najważniejszych przystanków tramwajowych w naszym mieście.

Zalany przystanek na rondzie Jagiellonów 1. Fot. Jakub Kawczyński Zalany przystanek na rondzie Jagiellonów 2. Fot. Jakub Kawczyński

Drugim przystankiem wymagającym pilnego remontu, jest przystanek Kolbego-Kogucia (w kierunku ul. Rekinowej). Przystanek ten znajduje się w złym stanie, pozbawiony jest chodnika z krawężnikiem, przez co osoby wsiadające muszą pokonać ponad 30-centymetrowy stopień, by wejść do autobusu. Cała przestrzeń przeznaczona dla pieszych wraz z dojściem do skrzyżowania ul. Kolbego i Waleniowej pozostawiają wiele do życzenia. Stowarzyszenie prosi o informację, czy planowana jest przebudowa wspomnianego przystanku wraz z budową chodnika i w jakim terminie. W przypadku braku takiego planu, Stowarzyszenie apeluje o ujęcie w planach takiego remontu.

 

Pismo o powyższej treści złożyliśmy 6.02.2014r. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące przystanku Rondo Jagiellonów oraz Kolbego-Kogucia

Share

About Author

Robert Reimus

(1) Odpowiedź

  1. Chwala Wam za to, ze w koncu ktos zauwazyl ze na przystanku przy ulicy kolbego/kogucia i jego okolicach jest zle. Dodalbym jeszcze, ze caly odcinek ulicy kolbego, od skrzyzowania z kormoranow do skrzyzowania z grunwaldzka wymaga budowy chodnikow, kraweznikow i odseparowania ruchu pieszego od kolowego. I likwidacja wszedobylskich zoltych barier, ktore ograniczaja widocznosc. Standardy bezpieczenstea na tym odcinku nie istnieja. Od 13 lat nic sie w tej kwestii nie zmienilo. Apel i prosba do Was, aby rowniez wystapic do zarzadu drog a moze i do prezydenta miasta w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *