Przystanek Cieszkowskiego-Gdańska | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 14 grudnia 2012

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy przygotowało kolejną propozycję mającą na celu poprawienie dostępności komunikacji publicznej w centrum Bydgoszczy. Pismo w tej sprawie złożyliśmy w siedzibie ZDMiKP 14. grudnia 2012 roku.Poniżej przytaczamy jego treść.

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy pragnie przedstawić propozycję mającą na celu zwiększenie dostępności komunikacyjnej śródmieścia.

Obecnie w śródmieściu podstawą komunikacji publicznej w osi północ-południe jest trasa tramwajowa w ciągu ulicy Gdańskiej, natomiast w osi wschód-zachód kilka linii autobusowych przecinających prostopadle ulicę Gdańską. Stwarza to dogodną możliwość do tworzenia miejsc przesiadkowych i ułatwiania pasażerom podróży. W tej chwili praktycznie jedynym miejscem w ciągu ulicy Gdańskiej, gdzie autobus zatrzymuje się w niewielkiej odległości od przystanku tramwajowego było skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Czerkaskiej.
Od niedawna funkcjonuje także przystanek Gdańska-Śniadeckich, jednak tu odległość do przystanku tramwajowego jest nieco większa.

Na czas remontu ulicy Gdańskiej funkcjonuje tymczasowy przystanek Cieszkowskiego-Gdańska, który stanowi dobre miejsce przesiadkowe z autobusu na tramwaj – znacznie lepsze niż wysiadanie z autobusu na przystanku Mazowiecka – Pomorska lub Mickiewicza – Teatr Polski i dojście pieszo na najbliższy przystanek tramwajowy – 500 metrów w pierwszym przypadku i ok. 450 metrów w drugim przypadku. Dzięki uruchomieniu tego przystanku na stałe zwiększy się dostępność komunikacji miejskiej w śródmieściu, która nadal nie jest na najwyższym poziomie, w porównaniu do innych części miasta.

Stowarzyszenie wnioskuje zatem o uruchomienie przystanku Cieszkowskiego-Gdańska na stałe. Rozwiązaniem podobnym do wnioskowanego jest uruchomiony przez Państwo jakiś czas temu przystanek linii 67 na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Śniadeckich.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wyraża nadzieję, że propozycja spotka się z Państwa uznaniem i przystanek na skrzyżowaniu ulic Cieszkowskiego i Gdańskiej zostanie uruchomiony na stałe.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na wniosek o utworzenie przystanku Cieszkowskiego-Gdańska

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *