Prezydent Bydgoszczy objął patronatem projekt Stowarzyszenia | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 02 września 2015

Z radością informujemy, że Prezydent Miasta Bydgoszczy objął swoim patronatem projekt „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” realizowany przez nasze Stowarzyszenie. To dla nas duże wyróżnienie, za które bardzo dziękujemy.Projekt realizujemy od kwietnia br. do kwietnia 2016r. w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

U podstaw projektu leży stwierdzenie, że każda podróż, niezależnie czy odbywa się przy użyciu samochodu, roweru czy komunikacji publicznej, zaczyna się od podróży pieszej. Dlatego naszym zdaniem, najważniejsze przy projektowaniu infrastruktury drogowej jest zapewnienie odpowiedniego stanu infrastruktury dla pieszych. Jej dostępność, stan i bezpieczeństwo użytkowania decydują o jakości życia mieszkańców, a także o wizerunku miasta wśród odwiedzających. Obecnie szlaki piesze budowane i projektowane w Bydgoszczy pełne są nielogicznych i uciążliwych rozwiązań. Brakuje spojrzenia na projektowane rozwiązania okiem użytkownika, właściwego dostosowania infrastruktury do potrzeb najbardziej wrażliwych użytkowników. Ignorowanie potrzeb pieszych utrudnia dostęp do usług miasta, w tym też do komunikacji publicznej. W oczywisty sposób wpływa to negatywnie na jakość życia w mieście.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową projektu, a także do wspierania naszych działań na rzecz mieszkańców Bydgoszczy.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.