Powstanie nowe przejście dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 29 października 2015

Miesiąc temu wystąpiliśmy do ZDMiKP w wnioskiem o utworzenie nowego przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi. Dzisiaj z zadowoleniem informujemy, że przejście dla pieszych zostanie wyznaczone!

Problem braku przejścia dla peszych zaobserwowaliśmy podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Na ulicy Królowej Jadwigi w pobliżu Muzeum Fotografii WSG znajdował się przystanek linii zabytkowej. Niestety w okolicy przystanku nie ma przejścia dla pieszych. By przejść na drugą stronę ulicy pasażerowie musieli nadrabiać kilkaset metrów do przejścia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi / Garbary lub ewentualnie wybrać przejście bulwarami pod mostem Królowej Jadwigi. Oznaczało to wydłużenie podróży o ok. 350 metrów i długie oczekiwanie na zielone światło lub konieczność szukania zejścia schodami na bulwary. Wiedząc, że pieszy poszukuje zawsze najwygodniejszej i najkrótszej drogi do celu, nic dziwnego, że pasażerowie i inni mieszkańcy najczęściej wybierali najprostszą drogę – na wprost przez ulicę, niestety w nieoznakowanym miejscu, co stwarzało zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

29 września złożyliśmy zatem pismo z propozycją, by w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi i Naruszewicza Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyznaczył nowe przejście dla pieszych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji:)

Powstanie nowe przejście dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (1)

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (2)

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (3)

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję utworzenia nowego przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *