Monitorujemy stan dróg po remontach | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Działamy — 09 maja 2013

Remonty dróg już na dobre weszły do krajobrazu Bydgoszczy. Miasto zyskuje nowe drogi, które niestety przegrywają walkę z czasem i ruchem ulicznym. Na nawierzchniach remontowanych przez ostatnie cztery lata pojawiają się już pęknięcia i dziury. Możemy je zaobserwować m.in. na Wiadukcie Warszawskim oraz na niedawno wyremontowanym odcinku ulicy Gdańskiej. Liczne pęknięcia i dziury wokół studzienek kanalizacyjnych również nie ułatwiają poruszania się po mieście. Powodują również większe zużycie pojazdów, zarówno transportu publicznego, jak i indywidualnego. Powodują, że poruszanie się po drogach staje się niebezpieczniejsze. W tej sytuacji należy jak najszybciej zareagować i korzystając z okresu gwarancyjnego zgłaszać u wykonawców usterki, które w przyszłości mogą kosztować miasto kolejne tysiące złotych.

Stowarzyszenie postawiło dokonać dokumentacji owych zniszczeń, w celu ustalenia, które z dziurawych dróg nadal są objęte gwarancją wykonawcy. W tym celu, w dniu 9 maja 2013 r. do ZDMiKP zostało przekazane pismo zawierające listę zniszczeń, które pojawiły się na najnowszych, bydgoskich drogach. Poniżej zamieszczamy tabelę z wykazem ulic, które były remontowane od 2009 roku i nadal są objęte gwarancją wykonawcy remontu.

Lista ulic po remoncie, będących na gwarancji.

 

Działajmy!

 

W trosce o komfort użytkowników bydgoskich dróg, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego stworzyło listę usterek, jakie pojawiły się na ulicach naszego miasta. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją zdjęciową, wykonaną przez członków Stowarzyszenia. Zdjęcia wykonano 6 oraz 27 kwietnia- wszystkie ilustrują usterki wyremontowanych dróg, które posiadają jeszcze gwarancję wykonawcy remontu.

 

 

Galeria zdjęć usterek wykonanych 6 kwietnia Galeria zdjęć usterek wykonanych 27 kwietnia

 

Zachęcamy również do przesyłania informacji na temat zniszczeń na remontowanych drogach, które utrudniają Wam życie. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Do zgłoszenia można dołączyć zdjęcia. Wszystkie informacje będziemy przesyłali do ZDMiKP oraz publikowali na naszej stronie. O wszystkich postępach w akcji będziemy informowali na naszej stronie.

 

Formularz zgłoszeniowy

 

[contact-form-7 id=”3850″ title=”Formularz 1_copy”]

Share

About Author

Robert Reimus

(4) Odpowiedzi

  1. Brawo! Świetna akcja! Udostępniajcie wszystkim na facebooku, fotografujcie dziury! Niech to remontowe tałatajstwo się skończy!

  2. Doskonały pomysł! W końcu ktoś się za to zabrał! Na pewno prześlę Wam niejedno zdjęcie!

  3. super akcja…często jeżdzę piękną i żwirki i wigury…ulice świeżo remontowane a wyglądają masakrycznie…te braki studzienek małych to już nie wiem, czy ktoś kradnie czy co…bo nie chce wierzyć, że same tak wypadają…

  4. No Panowie / Panie WIELKI SZACUN DLA WAS, w koncu ktos sie zainteresowal,ale za to ze wy sie tym zajmujecie ten ktory powinien to nadzorowac z urzedu powinien oddac swoje wynagrodzenie ,bo to jest jest zasr….y obowiazek a nie my obywatele mamy sie takimi rzeczami zajmowac.Ale walcie do nich drzwiami i oknami niech czuja wasz oddech na pleacach. Pozadrawiam i jeszcze raz was popieram i dziekuje za akcje obywatelska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *