Lato z zabytkiem V, czyli Ikarusem po Pałukach | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 15 maja 2016

Serdecznie zapraszamy na piątą odsłonę naszej letniej wycieczki za miasto, której tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 16 lipca. W tym roku zaplanowaliśmy nieco oddalić się od Bydgoszczy i odkryć piękno historycznych Pałuk, w związku z czym naszą podróż rozpoczniemy już o godz. 9:30 przy ul. Sportowej pod stadionem Polonii. O godz. 9:45 zabierzemy przyjezdnych pasażerów spod dworca głównego PKP i ruszymy bez zatrzymania do Żnina, gdzie rozpocznie się właściwa część imprezy – ok. godz. 10:45 ruszymy ze żnińskiego dworca autobusowego. Kolejnym punktem wycieczki będzie muzeum kolei wąskotorowej w Wenecji – tutaj planujemy dłuższy, około półgodzinny postój, tak aby każdy chętny mógł zwiedzić muzeum (bilet normalny 10 zł – nie wchodzi w skład opłaty za udział w imprezie). Następnie udamy się w okraszoną fotostopami wycieczkę po pięknej ziemi pałuckiej. Przejedziemy m.in. przez Biskupin, Gąsawę, Chomiążę Szlachecką, Mielno, Palędzie Kościelne, Gościeszyn, Gołąbki i Ławki. Ostatnim punktem programu będzie wejście na wieżę widokową w Dusznie. Zakończenie imprezy około godz. 17:30 na dworcu PKP w Mogilnie, skąd uczestnicy m.in. z Poznania i Torunia będą mogli wrócić do domów, lub oczywiście udać się w podróż powrotną bez zatrzymania naszym autobusem do Bydgoszczy, gdzie planujemy zjawić się przed godziną 19:00.
Wozić nas będzie, już trzeci rok z rzędu, zabytkowy ex warszawski Ikarus 280.70E z 1997 roku – znany z bydgoskich linii turystycznych.
Podczas imprezy zaplanowaliśmy tradycyjnego grilla. Organizator zapewnia sztućce i pieczywo. Ze względu na charakter imprezy i trasę prowadzącą w 100% przez tereny wiejskie, nie planujemy postoju na zakupy (ewentualnie krótki spontaniczny postój przy którymś wiejskim sklepie). Prosimy zaopatrzyć się w prowiant przed imprezą!
Koszt udziału w imprezie i formularz zapisowy podamy wkrótce na stronie Stowarzyszenia oraz na facebooku.
Impreza przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.