Kolejne uwagi do informacji pasażerskiej | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 19 września 2014

Stowarzyszenie przygotowało kolejne już uwagi do działania informacji pasażerskiej komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Treść pisma przekazanego ZDMiKP zamieszczamy poniżej.

W związku z wprowadzeniem do eksploatacji klimatyzowanych pojazdów, Stowarzyszenie proponuje dodanie w wewnętrznym systemie informacji pasażerskiej informacji o włączonej klimatyzacji oraz prośby o nieotwieranie okien. Zdaniem Stowarzyszenia, zasadny byłby komunikat o treści „Klimatyzacja włączona – prosimy nie otwierać okien”. W związku z obserwacjami zachowań pasażerów w obecnie eksploatowanych tramwajach Pesy, uważamy że zasadne byłoby również umieszczenie na oknach pojazdów informacji o tym, że blokowane są przez prowadzącego pojazd.

Zastosowanie proponowanego przez nas rozwiązania może przyczynić się do ukształtowania w świadomości osób korzystających z komunikacji miejskiej faktu istnienia i działania klimatyzacji.

Proponujemy także wprowadzenie zasady aby pojazdy realizujące kursy wyjazdowe z zajezdni miały na wyświetlaczach ustawiony napis „Przejazd techniczny” na odcinkach dojazdowych. Z naszych obserwacji wynika bowiem, że zdarzają się przypadki, kiedy pojazd wyjeżdżający na trasę ma na wyświetlaczu numer linii, na którą wyjeżdża i nazwę pętli, w kierunku której pojedzie po dojechaniu na przystanek początkowy, co może być mylące dla ludzi, którzy nie znają tras. Wymóg wyświetlania napisu „Przejazd techniczny” (lub używania tabliczki z takim napisem, jeśli pojazd nie posiada wyświetlaczy) rozwiązałby ten problem.

Stowarzyszenie chciałoby też zwrócić uwagę na fakt, że informacja dla pasażerów w przejściu podziemnym pod Rondem Jagiellonów wymaga pilnej aktualizacji. Obecnie linia 59 jest na nich opisana jako kursująca w stronę Przemysłowej (zmiana z początkiem sierpnia 2014 r.) oraz na Witebską (likwidacja wariantu w styczniu 2013 r.) Oznaczenia te wprowadzają obecnie pasażerów w błąd.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące informacji pasażerskiej

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *