Zabytkowy Jelcz w Koronowie | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Nasze zabytkowe autobusy Wydarzenia — 04 kwietnia 2012

25 marca 2012 roku z okazji przyjazdu pociągu specjalnego z Tucholi przez Pruszcz Bagienicę, na dworcu kolejowym w Koronowie zorganizowano imprezę poświęconą propagowaniu reaktywacji tejże linii kolejowej. Postój pociągu na stacji umilała uczestnikom podróży muzyka z nagłośnienia oraz z katarynki, można było skosztować ciastko z kawą lub herbatą oraz posilić się gorącą grochówką.

Ponadto każdy z uczestników imprezy mógł skorzystać z atrakcyjnej przejażdżki zabytkowym autobusem Jelcz M11 należącym do Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego. Trasa przejazdu wiodła pośród klimatycznych, wąskich jednokierunkowych uliczek Koronowa z obowiązkowym przejazdem przez miejscowy Rynek. W autobusie można było obejrzeć wystawę starych zdjęć o tematyce kolejowej. Jelcz M11 zapewnił także dowóz do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP dla wszystkich chętnych zainteresowanych jego zwiedzaniem.
Przejazdy przebiegały w sympatycznej atmosferze i spotkały się z uznaniem i pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców i osób przyjezdnych.

Tekst: Paweł Lawrenz. Zdjęcia: Mateusz Machel.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *