Jelcz M11 na Nocy Muzeów w Warszawie. | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy

Zabytkowy autobus Jelcz M11 należący do Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy w piątkowy poranek 18 maja wyjechał w długą podróż z Bydgoszczy do Warszawy by reprezentować nasze miasto podczas organizowanej w stolicy Nocy Muzeów oraz jej nieodłącznego elementu, czyli Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Autobusów, organizowanego przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.

W sobotę 19 maja, Jelcz M11 wraz z pozostałymi pojazdami zabytkowymi goszczącymi w stolicy udostępniony został zwiedzającym podczas wystawy zabytkowych pojazdów na ulicy Bielańskiej. W trakcie prezentacji trwał konkurs na najlepszy autobus zabytkowy, nasz pojazd otrzymał konkursowy numer 13. Przez wystawę przewinęło się mnóstwo zwiedzających, którym obsługa naszego autobusu rozdawała materiały promocyjne z bydgoskiego Urzędu Miasta zachęcając tym samym mieszkańców stolicy do odwiedzenia Bydgoszczy oraz zachęcając do głosowania na nr „13”.

Miło nam poinformować, że na zakończenie wystawy podczas ogłaszania wyników konkursu okazało się, że nasz Jelcz – godnie reprezentujący Bydgoszcz w stolicy – zdobył 1 miejsce w konkursie i uzyskał tytuł najlepszego autobusu zabytkowego potwierdzony dyplomem oraz upominkami rzeczowymi. W nagrodę też, jako zwycięski autobus Jelcz M11 poprowadził uroczystą paradę zabytkowych pojazdów ulicami Warszawy.

Od godziny 18:30 nasz autobus wraz z innymi rozpoczął kursowanie na specjalnej linii muzealnej „A” w relacji Bielańska – Plac Narutowicza, która rozwoziła mieszkańców stolicy między muzeami i innymi atrakcjami przygotowanymi z okazji Nocy Muzeów. Na trasie przejazdu stare autobusy z uśmiechem i aparatami fotograficznymi witali warszawiacy, jak co roku budziły one spore zainteresowanie, co przekładało się także na ich obfite zapełnienie na trasie. Zakończenie obsługi linii muzealnej „A” przypadło po północy, po czym autobusy po pracowitym dniu zjechały do bazy przy ulicy Włościańskiej.

W niedzielę 20 maja odbyło się oficjalne zakończenie imprezy, wręczenie upominkowych gadżetów, po czym autobusy po przygotowaniu do wyjazdu wyruszyły w drogę powrotną do miast, w których zwykle stacjonują.

Dziękujemy Klubowi Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie za zaproszenie i udaną imprezę.

Tekst: Paweł Lawrenz. Zdjęcia: Jakub Kawczyński, Mateusz Machel.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *