Czasy przejazdu nareszcie na rozkładach jazdy | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 01 czerwca 2014

W 2011 roku na tabliczkach z rozkładami jazdy linii tramwajowych ZDMiKP zaczął umieszczać tabelę z listą przystanków na trasie danej linii i czas przejazdu między przystankami. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy w kwietniu 2012 roku wnioskowało o wdrożenie analogicznego rozwiązania na rozkładach jazdy linii autobusowych. W naszej ocenie takie rozwiązanie pozwala lepiej planować podróże i ewentualne przesiadki.

Mając na uwadze zmienny czas przejazdu autobusów między przystankami w różnych porach dnia, Stowarzyszenie proponowało umieszczenie w tabeli trzech wartości – czasu przejazdu w dni robocze, w dni robocze w godzinach szczytu, w dni wolne (lub opcjonalnie dwóch wartości: minimalnego i maksymalnego czasu przejazdu). Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wynikało, że wdrożenie wnioskowanego przez nas rozwiązania nie jest możliwe bez aktualizacji stosownego oprogramowania.

Dziś, po ponad 2 latach możemy z przyjemnością poinformować, że po aktualizacji oprogramowania ZDMiKP rozpoczął umieszczanie nowych rozkładów jazdy na przystankach. Tabliczki w czytelny sposób pokazują trasę linii z kolejnymi przystankami, a także średnie czasy przejazdu między przystankami. Wdrożony został również nowy, czytelny sposób oznaczania kursów realizowanych przez autobusy niskopodłogowe lub wysokopodłogowe.

Nowe tabliczki z rozkładami jazdy

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.