Złap bakcyla nauki z szóstą edycją Bydgoskiego Festiwalu Nauki | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy

Uwaga! Wszystkich zarażonych bakcylem nauki wprowadzamy w stan gotowości! Szósta edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki rusza 20 maja. Jeśli masz ochotę na szereg spotkań z wiedzą w nieszablonowej formie, musisz tu być i w tym roku!
Trwające cztery dni święto nauki zainauguruje koncert galowy w Teatrze Polskim. Gwiazdą wieczoru będzie Hanna Banaszak. Po koncercie transmitowanym przez telewizję regionalną, zapraszamy na przedstawienie pantomimiczne Teatru DAR „Limbo”, które odbędzie się w sali widowiskowej WSG, ul. Królowej Jadwigi 14, bud. L.
W dniach 21-23 maja, każdy z organizatorów (są to cztery bydgoskie uczelnie), we współpracy z partnerami na terenie swoich kampusów przygotował moc atrakcji! Oferta Festiwalu obejmuje bardzo szerokie grono odbiorców (od juniora do seniora), 21 maja w sposób szczególny dedykowany jest najmłodszym uczestnikom oraz uczniom szkół podstawowych, a 22 maja – młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Tegoroczny Dzień Tematyczny, przypada 22-go maja i dotyczy innowacyjności. Podczas jego trwania chcemy podkreślić nowoczesność myśli twórczej i śmiałość w działaniu, bydgoskich firm oraz uczelni wyższych. Dzień Innowacyjności, w swej idei zakłada promowanie nowych technologii i prac badawczych, które prowadzą do rozwoju społeczno-gospodarczego.

My także będziemy obecni na tegorocznym Festiwalu Nauki. 22 maja, w ramach ścieżki technicznej na terenie kampusu UTP (przed Auditorium Novum) w Fordonie stanie nasz zabytkowy Jelcz M11 ze specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawą. Dzień później, od godziny 15 do 19 będzie można nas znaleźć na Starym Rynku. Szczegóły w programie Festiwalu.

Festiwal Nauki 2015 plakat
W nawiązaniu do ogłoszonego przez Radę Miasta Bydgoszczy Roku Mariana Rejewskiego zapraszamy na liczne wykłady i prelekcje dotyczące tego matematyka i kryptologa – każdy chętny będzie mógł poczuć się jak kryptolog.
Sobotni Piknik Naukowo-Rodzinny odbędzie się na Starym Rynku w Bydgoszczy. Od godz. 13:00 będzie można poznać naukę przez zabawę, zabawić się z nauką. Na scenie gościć będziemy zespół studentów Popakademie z Mannheim, Agnieszkę Twardowską finalistkę programu The Voice of Poland, zaprezentują się także zespoły Asyż i Cayo. Bydgoski Festiwal Nauki 2015 zakończy się niespodzianką – na którą już teraz, serdecznie zapraszamy!
Pełny program Festiwalu wraz z ogłoszonymi konkursami znajduje się na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, na część imprez wymagane są wcześniejsze zapisy (poprzez elektroniczny system zapisów dostępny od 4 maja).

 

Załączniki

Program Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2015

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *