Zapraszamy na VI Bydgoską Nockę tramwajową | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 12 grudnia 2015

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na kolejną odsłonę cieszącej się niesłabnącą popularnością Bydgoskiej Nocki. Szósta edycja imprezy związana będzie z uruchomieniem linii do Fordonu, jednej z największych inwestycji tramwajowych w Polsce ostatnich dekad. Niemal dziesięciokilometrowa nowa trasa prowadzi do największej bydgoskiej dzielnicy. Po drodze zobaczymy m.in. nową estakadę nad stacją kolejową Bydgoszcz Wschód oraz 3 pętle tramwajowe.

Przejazd odbędzie się w nocy 6/7.02.2016 r., czyli tydzień po planowanym otwarciu trasy. Po raz pierwszy w historii naszych nocek, wozić nas będzie skład dwuwagonowy. Zbiórka uczestników 9 stycznia o godz. 21:45 przy wejściu do zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278. Imprezę zakończymy około godz. 5:30, gdy ruszą pierwsze poranne tramwaje.

Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 30zł, płatne przy wejściu do pojazdu. Impreza przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Zapisy pod linkiem http://goo.gl/forms/w9HEeT0adf
Tylko wypełnienie formularza zapewnia gwarancję miejsca w pojeździe!


Podczas imprezy zaplanowaliśmy przerwę na tradycyjnego grilla. Talerze, sztućce, pieczywo i przyprawy zapewnia organizator. Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w potrawy grillowe, gdyż podczas zaplanowanego krótkiego postoju na zakupy nie będzie możliwości zakupu tego typu produktów. Podczas przejazdu zaplanowaliśmy kilkanaście postojów fotograficznych, w tym również na nowej trasie do Fordonu. Serdecznie zapraszamy sympatyków z całej Polski do zwiedzenia i obfotografowania nowej trasy razem z nami.
Podróżować będziemy jedynym w Polsce składem tramwajowym Konstal/PESA 805NM.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.