Zapraszamy na pożegnanie autobusów Volvo B10MA | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 29 września 2015

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wraz z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na oficjalne zakończenie eksploatacji autobusów Volvo w MZK Bydgoszcz, które odbędzie się 10 października 2015 roku.

W latach 1997-2001 do naszego miasta trafiły 93 nowoczesne autobusy tej szwedzkiej marki. Odnowiły one sfatygowany tabor i wprowadziły przewozy autobusowe w XXI wiek. W ogromnym stopniu poprawiły również dostępność komunikacji miejskiej dla osób starszych i niepełnosprawnych (78 autobusów z niską podłogą). Zakup autobusów Volvo był prawdziwą rewolucją, związaną z ambitnym planem odnowienia taboru, zdominowanego w prawie stu procentach przez stare Ikarusy i Jelcze, pamiętające w większości lata 80.

W związku z planowanym wycofaniem do końca roku ostatnich autobusów tej zasłużonej dla bydgoskiej komunikacji marki, planujemy przeprowadzenie okolicznościowego przejazdu autobusem Volvo po mieście.

Planowany przebieg imprezy:

  • godz. 9:45: Zbiórka uczestników przed zajezdnią autobusową MZK przy ul. Inowrocławskiej 11. Dojazd autobusami linii 64 i 69,
  • godz. 10:00-11:00: Zwiedzanie zajezdni autobusowej,
  • godz. 11:00-15:00: Okolicznościowy przejazd autobusem Volvo po mieście (Błonie, Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo, Fordon, Bartodzieje, Osiedle Leśne),
  • godz. 15:00: Zakończenie przejazdu na Placu Kościeleckich.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne i otwarte również dla osób niepełnoletnich.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pojeździe prosimy o zapisanie się przez formularz. Osoby zapisane uzyskają gwarancję miejsca w autobusie (siedzące lub stojące). Potwierdzenie udziału w wydarzeniu jedynie przez facebook nie gwarantuje udziału w imprezie!

Volvo B10MA. Fot. Piotr Tomasik (1) Volvo B10MA. Fot. Piotr Tomasik (2)

Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia: Piotr Tomasik

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.