Zajezdnia tramwajowa nie jest przygotowana do bycia punktem przesiadkowym! | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 31 października 2015

We wrześniu z powodu remontu fragmentu torowiska na ulicy Toruńskiej linia 6 dojeżdżała do zajezdni tramwajowej, gdzie pasażerowie przesiadali się na autobus. Niestety zdaniem Stowarzyszenia przestrzeń przed zajezdnią tramwajową kompletnie nie nadaje się na punkt przesiadkowy – nawet tymczasowy.Stowarzyszenie wystosowało pismo do ZDMiKP, w którym poruszyliśmy ten problem.

Po pierwsze, wsiadanie i wysiadanie z autobusu na początku odbywało się na ulicy Toruńskiej, wprost na trawnik. Potem autobusy linii „Za T6” zaczęły dojeżdżać pod bramę zajezdni i tam mieszkańcy mogli się przesiadać. Niestety pod zajezdnią nie ma peronu, na który można komfortowo wysiąść. W efekcie pasażerowie musieli pokonywać ponad 30-centrymetrową różnicę poziomów.
Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja z wsiadaniem do tramwaju. Miejsce, w którym pasażerowie wsiadali do tramwaju jest tylko ubitą ziemią, która w deszczowe dni zmienia się w błotnistą kałużę. Ponadto na krawędzi tramwaju z ziemi wystaje krawężnik.

Wsiadanie do tramwaju pod zajezdnią. Fot. Robert Reimus

Stowarzyszenie zdaje sobie sprawę z tego, że torowisko prowadzące na Łęgnowo starzeje się i co jakiś czas będą remontowane kolejne odcinki trasy. Naszym zdaniem przed kolejnym wykorzystaniem zajezdni tramwajowej jako punktu przesiadkowego należy wybudować perony dla wsiadających i wysiadających pasażerów. Naszym zdaniem jest to minimalna inwestycja, jaką należy wykonać, by zapewnić wygodną i bezpieczną przesiadkę w tym miejscu.
Wyrażamy nadzieję, że proponowane przez nas rozwiązanie spotka się z akceptacją i zrozumieniem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące przesiadek przy zajezdni tramwajowej

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.