Wydarzenia — 25 lipca 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego z radością informuje, że od soboty 3.08.2013 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchamia dwie autobusowe linie turystyczne „100” i „101”, na których pojawią się zabytkowe autobusy marki Jelcz. Tego samego dnia linia tramwajowa „10” zacznie kursować na nowej trasie, a pojawią się na niej tradycyjnie zabytkowe wagony tramwajowe. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z nowych linii turystycznych!

 

Linia 10

 

Zabytkowe tramwaje będą kursowały na linii „10”  na trasie z Wilczaka do pętli przy ulicy Bałtyckiej (przez dworzec autobusowy). Wagony będą kursowały w soboty, niedziele i święta, co 40 minut. Na trasie pojawi się wagon Herbrand, wagon 5N oraz pieczołowicie odnowiony przez MZK wagon Herbrand.

 

Linie 100 i 101

 

Na linie 100 i 101 od 3.08.2013 wyjadą zabytkowe autobusy Jelcz 043 i Jelcz 706RTO, produkowane w latach 1959-1986. Z powodu swojego charakterystycznego wyglądu nazywane są jest potocznie ogórkami. Autobusy pochodzą z Muzeum Komunikacji w Paterku i już nie raz bydgoszczanie mieli okazję nimi podróżować.

Linia 100 będzie kursowała z placu Teatralnego do Myślęcinka, natomiast linia 101 z placu Teatralnego do stacji Bydgoszcz Wschód, gdzie Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei prowadzi Izbę Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych, którą będzie można zwiedzić. Ponadto trasa przebiegu linii autobusowej nr 100 została zaplanowana w taki sposób, aby pasażerowie mogli odwiedzić różne ciekawe zakątki, miejsca i obiekty w naszym mieście. Szczegóły trasy oraz ciekawe miejsca zaznaczono na schemacie. Rozkład jazdy i informacje o taryfie znajdą Państwo na stronie ZDMiKP.

Zachęcamy do korzystania z linii turystycznych, a także do wrzucania swoich zdjęć z podróży zabytkami na naszą tablicę na facebooku! 

Zdjęcia: Mateusz Machel, Jakub Kawczyński. Schematy: ZDMiKP.

Share

About Author

Robert Reimus

(2) Odpowiedzi

  1. szkoda ze ten czerwony jelcz stowarzyszenia nie wyjedzie, ale ogorki tez sa super! dzieciom na pewno sie spodoba, bo jeszcze nimi nie jechaly

  2. Cieszy faku powrotu „Ogurkuw”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *