Wydarzenia — 25 lipca 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego z radością informuje, że od soboty 3.08.2013 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchamia dwie autobusowe linie turystyczne „100” i „101”, na których pojawią się zabytkowe autobusy marki Jelcz. Tego samego dnia linia tramwajowa „10” zacznie kursować na nowej trasie, a pojawią się na niej tradycyjnie zabytkowe wagony tramwajowe. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z nowych linii turystycznych!

 

Linia 10

 

Zabytkowe tramwaje będą kursowały na linii „10”  na trasie z Wilczaka do pętli przy ulicy Bałtyckiej (przez dworzec autobusowy). Wagony będą kursowały w soboty, niedziele i święta, co 40 minut. Na trasie pojawi się wagon Herbrand, wagon 5N oraz pieczołowicie odnowiony przez MZK wagon Herbrand.

 

Linie 100 i 101

 

Na linie 100 i 101 od 3.08.2013 wyjadą zabytkowe autobusy Jelcz 043 i Jelcz 706RTO, produkowane w latach 1959-1986. Z powodu swojego charakterystycznego wyglądu nazywane są jest potocznie ogórkami. Autobusy pochodzą z Muzeum Komunikacji w Paterku i już nie raz bydgoszczanie mieli okazję nimi podróżować.

Linia 100 będzie kursowała z placu Teatralnego do Myślęcinka, natomiast linia 101 z placu Teatralnego do stacji Bydgoszcz Wschód, gdzie Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei prowadzi Izbę Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych, którą będzie można zwiedzić. Ponadto trasa przebiegu linii autobusowej nr 100 została zaplanowana w taki sposób, aby pasażerowie mogli odwiedzić różne ciekawe zakątki, miejsca i obiekty w naszym mieście. Szczegóły trasy oraz ciekawe miejsca zaznaczono na schemacie. Rozkład jazdy i informacje o taryfie znajdą Państwo na stronie ZDMiKP.

Zachęcamy do korzystania z linii turystycznych, a także do wrzucania swoich zdjęć z podróży zabytkami na naszą tablicę na facebooku! 

Zdjęcia: Mateusz Machel, Jakub Kawczyński. Schematy: ZDMiKP.

Share

About Author

Robert Reimus

Komentarze

  1. Jurek napisał(a):

    szkoda ze ten czerwony jelcz stowarzyszenia nie wyjedzie, ale ogorki tez sa super! dzieciom na pewno sie spodoba, bo jeszcze nimi nie jechaly

  2. Arek napisał(a):

    Cieszy faku powrotu „Ogurkuw”.