Wspólnie walczmy o czystsze miasto! Pierwsze efekty. | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Działamy — 29 czerwca 2013

Coraz gorszy stan przystanków komunikacji miejskiej i poczucie bezkarności firm nielegalnie wieszających na nich reklamy sprawiły, że Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, wraz z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, postanowiło z determinacją równą osobom umieszczającym reklamy na przystankach, przeciwstawić się tej praktyce. By zniechęcić ewentualnych amatorów darmowej, przystankowej reklamy, postanowiliśmy zrywać wszystkie nielegalne reklamy, które zaśmiecają przystanki. Zachęcamy do tego wszystkich mieszkańców. Stojąc na przystanku, zerwijmy plakaty reklamowe, które szpecą przystanki.

Od 21 czerwca otrzymaliśmy od mieszkańców wiele zdjęć przystanków zaśmieconych plakatami, a także zdjęcia pokazujące, że mieszkańcom zależy na estetyce i czystości Bydgoszczy. Jednocześnie członkowie Stowarzyszenia wraz z zaprzyjaźnionymi osobami przeprowadzili pierwszą akcję oczyszczania przystanków z nielegalnie wiszących plakatów. Nasz wybór padł na ulice Gdańską, Czerkaską, Sułkowskiego, a także Powstańców Wielkopolskich.

O naszej akcji wspomina również Express bydgoski, Gazeta wyborcza oraz Panorama Bydgoszczy.

Otrzymaliśmy od Was informacje o wielu przystankach, na których zerwaliście plakaty. Wśród nich m.in. o oczyszczeniu z plakatów wszystkich przystanków m.in. na trasach linii 70, 3 oraz 58. Zachęcamy do dalszego udziału w naszej akcji. Przesyłajcie do nas zdjęcia – przed i po zerwaniu reklam. Będziemy je na bieżąco publikowali. Piszcie do nas na e-mail, na facebooku, w komentarzach na stronie, lub przez formularz kontaktowy, które przystanki udało Wam się uwolnić od plakatów i reklam! Pokażmy reklamodawcom, że ich nielegalne działania nie mają już racji bytu w naszym mieście.

 

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Wiadomość

Dodaj załączniki

captcha Przepisz kod:

Share

About Author

Robert Reimus

(2) Odpowiedzi

  1. Widziałem kilka dni temu jakąś ekipę, która zrywała i fociła na gdanskiej. akurat tramwajem jechalem.

  2. Kiedy robicie kolejną akcję? Też chcę przyjść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *