Projekty — 08 października 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy otrzymało informację od grupy osób – pracowników przedsiębiorstwa Bista – informację, że w trzecim kwartale br. spółka przeniesie swoją siedzibę z ulicy Szajnochy 3 na ulicę Smoleńską. W związku z tym, że firma (zatrudniająca ok. 250 osób) prowadzi działalność we wszystkie dni tygodnia, w systemie 3-zmianowym, w sobotnie wieczory oraz w niedzielę pracownicy spółki nie będą mogli dojechać do i z pracy autobusami komunikacji miejskiej, ponieważ linia 76 nie kursuje w niedzielę, natomiast w sobotę nie jest realizowany wieczorny kurs.

Zdaniem Stowarzyszenia niezbędne będzie zapewnienie czterech dodatkowych kursów linii 76:

  • dojazdu na 3 zmianę w sobotę – na godzinę 22 oraz powrotu z 2 zmiany,
  • dojazdu na 1 zmianę w niedzielę – na godzinę 6 oraz powrotu z 3 zmiany,
  • dojazdu na 2 zmianę w niedzielę – na godzinę 14 oraz powrotu z 1 zmiany,
  • dojazdu na 3 zmianę w niedzielę – na godzinę 22 oraz powrotu z 2 zmiany.

Ww. kursy mogłyby być teoretycznie realizowane przez autobus kursujący na linii 73, ponieważ w wymienionych godzinach kursy linii 73 nie są realizowane.

Mając na uwadze wielkość zatrudnienia w firmie, a także potencjalny kolejny odpływ pasażerów komunikacji miejskiej, Stowarzyszenie prosi o wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców i pochylenie się nad tym zagadnieniem i zapewnienie dostępności komunikacji miejskiej na ulicy Smoleńskiej w ww. godzinach.

Pismo o powyższej treści zostało złożone w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej 19 sierpnia 2013 roku. W załączniku zamieszczamy odpowiedź ZDMiKP.

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na pismo dotyczące zapotrzebowania na dodatkowe kursy linii 76

Share

About Author

Robert Reimus