Wniosek o uruchomienie dodatkowych kursów linii 76 | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 08 października 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy otrzymało informację od grupy osób – pracowników przedsiębiorstwa Bista – informację, że w trzecim kwartale br. spółka przeniesie swoją siedzibę z ulicy Szajnochy 3 na ulicę Smoleńską. W związku z tym, że firma (zatrudniająca ok. 250 osób) prowadzi działalność we wszystkie dni tygodnia, w systemie 3-zmianowym, w sobotnie wieczory oraz w niedzielę pracownicy spółki nie będą mogli dojechać do i z pracy autobusami komunikacji miejskiej, ponieważ linia 76 nie kursuje w niedzielę, natomiast w sobotę nie jest realizowany wieczorny kurs.

Zdaniem Stowarzyszenia niezbędne będzie zapewnienie czterech dodatkowych kursów linii 76:

  • dojazdu na 3 zmianę w sobotę – na godzinę 22 oraz powrotu z 2 zmiany,
  • dojazdu na 1 zmianę w niedzielę – na godzinę 6 oraz powrotu z 3 zmiany,
  • dojazdu na 2 zmianę w niedzielę – na godzinę 14 oraz powrotu z 1 zmiany,
  • dojazdu na 3 zmianę w niedzielę – na godzinę 22 oraz powrotu z 2 zmiany.

Ww. kursy mogłyby być teoretycznie realizowane przez autobus kursujący na linii 73, ponieważ w wymienionych godzinach kursy linii 73 nie są realizowane.

Mając na uwadze wielkość zatrudnienia w firmie, a także potencjalny kolejny odpływ pasażerów komunikacji miejskiej, Stowarzyszenie prosi o wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców i pochylenie się nad tym zagadnieniem i zapewnienie dostępności komunikacji miejskiej na ulicy Smoleńskiej w ww. godzinach.

Pismo o powyższej treści zostało złożone w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej 19 sierpnia 2013 roku. W załączniku zamieszczamy odpowiedź ZDMiKP.

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na pismo dotyczące zapotrzebowania na dodatkowe kursy linii 76

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *