Wniosek o kontrolę sprawności okien w autobusach i tramwajach | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 08 października 2013

Stowarzyszenie wystąpiło do ZDMiKP z wnioskiem o wprowadzenie kontroli sprawności okien w pojazdach komunikacji miejskiej. Pismo zostało wysłane 19 sierpnia 2013 r. Wniosek powstał na skutek naszych obserwacji oraz zebranych maili od mieszkańców. Poniżej przytaczamy treść pisma oraz odpowiedź ZDMiKP z której wynika, że wnioskowane kontrole zostały już wprowadzone.

Lato to trudny okres dla pasażerów komunikacji miejskiej. Z naszych obserwacji oraz zebranych opinii wynika, że pasażerom najbardziej doskwiera wysoka temperatura panująca wewnątrz pojazdów komunikacji miejskiej. W upalne dni temperatura odczuwalna często jest wyższa wewnątrz niż na zewnątrz autobusów. Ma na to wpływ brak klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej, ale również niesprawne okna, których nie można otworzyć. Zdarza się, że uchwyty w oknach są wyłamane, zaobserwowano przypadek, że w ramę okna była wkręcona śruba uniemożliwiająca jego otwarcie, lub też okna nie otwierają się z innych nieustalonych przyczyn. Skutki tego zjawiska doskwierają wszystkim pasażerom, a w szczególności osobom starszym, dzieciom, osobom o słabszym zdrowiu, które źle znoszą upały.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zwraca się z propozycją, by wdrożyli Państwo kontrole stanu okien w pojazdach komunikacji miejskiej, np w ramach dotychczasowych wyrywkowych kontroli czystości (zarówno w tramwajach jak i w autobusach), wraz z procedurą, która pozwoli na zmniejszenie skali występowania tego problemu w przyszłości. Pozwoli to pasażerom na bardziej komfortowe codzienne podróże, do czasu wprowadzenia do eksploatacji w Bydgoszczy pojazdów klimatyzowanych.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na wniosek o wprowadzenie kontroli sprawności okien w pojazdach komunikacji publicznej

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.