Działamy — 31 maja 2014

Nieprzerwanie i niestrudzenie prowadzimy akcję „Wspólnie walczmy o czystsze miasto” – mówimy NIE firmom, które bezprawnie i bezkarnie zaśmiecają nasze przystanki wszelkiego rodzaju ogłoszeniami. By zniechęcić amatorów darmowej reklamy, zrywamy wszystkie nielegalne ogłoszenia i plakaty, które zaśmiecają przystanki. Zachęcamy do tego także wszystkich bydgoszczan, którzy oczekują na autobus lub tramwaj na przystankach komunikacji miejskiej.

W piątek, 30. maja urządziliśmy krótki spacer naszym miejskim salonem – ulicą Gdańską. Stan wielu przystanków znacznie odbiega od możliwości metropolii, do miana której aspiruje Bydgoszcz. Spacer rozpoczęliśmy na rondzie Jagiellonów, na którym przystanki zamieniły się w jedną wielką obrzydliwą tablicę reklamową. Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

 

Tematem numer jeden na plakatach jest Festiwal Nowe Spojrzenie. Organizatorzy zaśmiecili znaczną liczbę wiat przystankowych. Patronem honorowym jest sam Biskup Diecezji Bydgoskiej, a wśród patronów medialnych znajdziemy TVP, Radio PiK, Radio Uniwersytet, tygodniki opinii, Gazetę wyborczą, a nawet Bydgoski Informator Kulturalny.

 Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie  Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie (2)
 Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie (3)

Temat numer 2 to arogancja Klubu Wiatrakowa. Cała masa ich plakatów wisi w całym mieście. Plakaty są przyklejane z tyłu wiaty, by utrudnić ich zrywanie, ponadto są bardzo mocno przyklejone. Efekty widać gołym okiem. Za czyszczenie przystanków płacimy wszyscy, a Wiatrakowa robi sobie naszym kosztem darmową reklamę.

Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (2)
Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (3) Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (4)

Kolejny punkt wycieczki – plakaty akcji DKMS. Popieramy walkę z białaczką, nie popieramy takiej formy reklamy!

Walczmy o czystsze miasto. DKMS Walczmy o czystsze miasto. DKMS (2)

 

Apelujemy – nie pozwólmy na zaśmiecanie naszych przystanków! Czekając na autobus lub tramwaj, zerwijmy plakaty, ulotki, ogłoszenia, które zostały nielegalnie zawieszone!

 

Share

About Author

Robert Reimus