Walczmy o czystsze przystanki! | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Działamy — 31 maja 2014

Nieprzerwanie i niestrudzenie prowadzimy akcję „Wspólnie walczmy o czystsze miasto” – mówimy NIE firmom, które bezprawnie i bezkarnie zaśmiecają nasze przystanki wszelkiego rodzaju ogłoszeniami. By zniechęcić amatorów darmowej reklamy, zrywamy wszystkie nielegalne ogłoszenia i plakaty, które zaśmiecają przystanki. Zachęcamy do tego także wszystkich bydgoszczan, którzy oczekują na autobus lub tramwaj na przystankach komunikacji miejskiej.

W piątek, 30. maja urządziliśmy krótki spacer naszym miejskim salonem – ulicą Gdańską. Stan wielu przystanków znacznie odbiega od możliwości metropolii, do miana której aspiruje Bydgoszcz. Spacer rozpoczęliśmy na rondzie Jagiellonów, na którym przystanki zamieniły się w jedną wielką obrzydliwą tablicę reklamową. Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

 

Tematem numer jeden na plakatach jest Festiwal Nowe Spojrzenie. Organizatorzy zaśmiecili znaczną liczbę wiat przystankowych. Patronem honorowym jest sam Biskup Diecezji Bydgoskiej, a wśród patronów medialnych znajdziemy TVP, Radio PiK, Radio Uniwersytet, tygodniki opinii, Gazetę wyborczą, a nawet Bydgoski Informator Kulturalny.

 Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie  Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie (2)
 Walczmy o czystsze miasto. Festiwal Nowe spojrzenie (3)

Temat numer 2 to arogancja Klubu Wiatrakowa. Cała masa ich plakatów wisi w całym mieście. Plakaty są przyklejane z tyłu wiaty, by utrudnić ich zrywanie, ponadto są bardzo mocno przyklejone. Efekty widać gołym okiem. Za czyszczenie przystanków płacimy wszyscy, a Wiatrakowa robi sobie naszym kosztem darmową reklamę.

Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (2)
Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (3) Walczmy o czystsze miasto. Klub wiatrakowa (4)

Kolejny punkt wycieczki – plakaty akcji DKMS. Popieramy walkę z białaczką, nie popieramy takiej formy reklamy!

Walczmy o czystsze miasto. DKMS Walczmy o czystsze miasto. DKMS (2)

 

Apelujemy – nie pozwólmy na zaśmiecanie naszych przystanków! Czekając na autobus lub tramwaj, zerwijmy plakaty, ulotki, ogłoszenia, które zostały nielegalnie zawieszone!

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *