Uruchomienie przystanku Fordońska-Kaliskiego dla linii 93 | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 04 kwietnia 2012

W nawiązaniu do komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej ZDMiKP dnia 23.02.2012 r., w sprawie zmian w komunikacji publicznej od 1.04.2012 r., Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy złożyło w siedzibie ZDMiKP pismo z uwagami oraz propozycją uruchomienia przystanku Fordońska-Kaliskiego dla linii 93.

Miło nam poinformować, że sugestia Stowarzyszenia została wzięta pod uwagę i 1.04.2012 roku przystanek został uruchomiony. Dzięki wdrożeniu takiego rozwiązania, zostaną zminimalizowane utrudnienia dla pasażerów po ograniczeniu godzin kursowania linii 72. Nie można zapomnieć o tym, że przystanek Fordońska – Kaliskiego jest ważnym punktem przesiadkowym dla studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz innych uczelni znajdujących się w Toruniu. Jeszcze nie tak dawno na przystanek ten z Osiedla Tatrzańskiego można było dotrzeć linią 72 i 74, po wprowadzeniu pierwotnie proponowanych zmian w godzinach poza szczytem przystanek ten byłby osiągalny jedynie z przesiadkami.

 

Załączniki:

Pismo z dnia 29.02.2012 r. w sprawie zmian w komunikacji miejskiej

Odpowiedź ZDMiKP na nadesłaną propozycję uruchomienia dodatkowego przystanku linii 93

 

Zdjęcie: Michał Stróżyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *