Tabele z czasem przejazdu na rozkładach jazdy | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 24 kwietnia 2012

W piśmie z 10 kwietnia 2012 r. Stowarzyszenie zaproponowało rozpoczęcie zamieszczania na tabliczkach z rozkładami jazdy linii autobusowych, tabel z listą przystanków i czasem przejazdu między przystankami.

Poniżej przytaczamy treść pisma wysłanego do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy 10 kwietnia 2012 r. W załączniku zamieszczamy odpowiedź ZDMiKP na propozycję Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy.

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy pragnie przedstawić propozycję dotyczącą informacji o czasie przejazdu między przystankami na rozkładach jazdy. W 2011 roku na tabliczkach z rozkładami jazdy linii tramwajowych zaczęto umieszczać tabelę z listą przystanków na trasie danej linii i czas przejazdu między przystankami. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy uważa, że wdrożenie tego rozwiązania było dobrym posunięciem i pozwala ono lepiej planować podróże i ewentualne przesiadki. Jednocześnie Stowarzyszenie proponuje zamieszczenie analogicznych tabel na tabliczkach
z rozkładami jazdy linii autobusowych. Mając na uwadze zmienny czas przejazdu autobusów między przystankami w różnych porach dnia, Stowarzyszenie proponuje umieszczenie w tabeli trzech wartości – czasu przejazdu w dni robocze, w dni robocze w godzinach szczytu, w dni wolne (lub opcjonalnie dwóch wartości: minimalnego i maksymalnego czasu przejazdu). Mając świadomość ograniczonej wysokości tabliczki z rozkładem oraz ograniczeń aplikacji Busman proponujemy zamieszczenie nazw kilkunastu kolejnych najbliższych przystanków, kilku istotniejszych dla pasażerów dalszych przystanków (np. węzłów przesiadkowych) oraz przystanku końcowego.

Z uwagi na koszt wymiany wszystkich tabliczek proponujemy wprowadzenie nowego rozwiązania stopniowo, np razem ze zmianami tras lub rozkładów. Mamy nadzieję, że sugestie Stowarzyszenia zostaną przez Państwo uznane za przydatne. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy prosi o pisemne ustosunkowanie się do przedstawionej propozycji.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję dotyczącą zamieszczania informacji o czasie przejazdu między przystankami na rozkładach jazdy

 

Zdjęcie: Michalina Chopcia.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *