Szkoła apeluje o poprawę działania sygnalizacji świetlnej | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 29 stycznia 2016

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 56 wraz z Radą Rodziców Szkoły oraz Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wspólnie zaapelowały do ZDMiKP o optymalizację działania sygnalizacji świetlnej po wschodniej stronie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego i trasy Uniwersyteckiej.

Wspomniane skrzyżowanie zapewnia w miarę sprawną komunikację na trzech z czterech przejść dla pieszych. Niestety przejście przez wschodnią odnogę skrzyżowania charakteryzuje się bardzo długim czasem wyświetlania sygnału czerwonego na przejściu od strony Marketu Netto. Poranna grupka dzieci i dorosłych nierzadko przekracza 20 osób a czas czerwonego wynoszący ponad 120 sekund (2 minuty) i tylko 13 sekund zielonego poważnie wydłuża czas pokonania skrzyżowania.

Dzieci aby zdążyć do szkoły nierzadko biegną przez skrzyżowanie.

Przejście dla pierszych przez ul. Wojska Polskiego po wschodniej stronie trasy Uniwersyteckiej 1

Przejście dla pierszych przez ul. Wojska Polskiego po wschodniej stronie trasy Uniwersyteckiej 2

Przejście dla pierszych przez ul. Wojska Polskiego po wschodniej stronie trasy Uniwersyteckiej 3

Przejście dla pierszych przez ul. Wojska Polskiego po wschodniej stronie trasy Uniwersyteckiej 4

Warto również zauważyć że to samo przejście od strony przedszkola posiada dużo lepszą synchronizację gdzie na zielone trzeba czekać maksymalnie około minuty. Co jednak nie przekłada się na lepszą komunikację gdyż znacząca większość pieszych za cel podróży uznaje drugą stronę skrzyżowania a nie pas rozdzielający jezdnie!

W załączniku zamieszczamy pełną treść pisma przygotowaną przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców i Stowarzyszenie.Pismo SP56 do ZDMiKP w sprawie sygnalizacji świetlnej

Czy w okolicach szkoły, do której chodzą Twoje dzieci również występują problemy z synchronizacją sygnalizacji świetlnych? Czekamy na Twój sygnał! Nasze działania związane z bezpieczeństwem ruchu pieszego przedstawiamy na stronie projektu Wszyscy Jesteśmy Pieszymi.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.