Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i Kaliskiego zostanie poprawiona | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 28 maja 2014

Miło nam poinformować, że po interwencji Stowarzyszenia, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poprawi program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Kaliskiego w Bydgoszczy. 22 kwietnia 2014r. złożyliśmy wniosek o jej zoptymalizowanie.Do tej pory, osoba chcąca przejść przez ulicę Fordońską w tym miejscu, w kierunku przystanku autobusowego PKS i linii 65, naciskała przycisk wzbudzania, a po przejściu przez pierwsze przejście na wysepce dochodziło do kuriozalnej sytuacji. Jeśli pieszy nie przeszedł dostatecznie szybko przez pierwsze przejście i możliwie szybko nie nacisnął na wysepce kolejnego przycisku wzbudzania, zmuszony był przeczekać cały cykl sygnalizacji stojąc między dwiema jezdniami ulicy Fordońskiej. Jeśli natomiast nie nacisnął przycisku wzbudzania, w ogóle nie otrzymywał zielonego światła i zmuszony był tkwić między jezdniami ruchliwej ulicy.

W naszej ocenie nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego programu  sygnalizacji, ponieważ każdy pieszy niewątpliwie chce przejść przez całą ulicę Fordońską. Pomiędzy jezdniami ulicy Fordońskiej nie znajduje się żaden cel podróży pieszych, dlatego sygnalizacja dla pieszych powinna funkcjonować w sposób umożliwiający przejście całej ulicy Fordońskiej. Warto dodać, że przy chęci przejścia w przeciwnym kierunku (od przystanku w kierunku ulicy Kaliskiego), obie sygnalizacje zapalają się jednocześnie.

Ku naszemu zadowoleniu otrzymaliśmy informację, że działanie sygnalizacji w tym miejscu zostanie poprawione do końca maja. W załączniku zamieszczamy pełną odpowiedź ZDMiKP. Gdzie jeszcze Waszym zdaniem sygnalizacje świetlne dla pieszych działają wadliwie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach, na facebooku, forum, lub mejlowo.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące działania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i Kaliskiego

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *