Stan dróg po remontach – pierwsze zgłoszenia | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Działamy — 27 maja 2013

Dnia 9. maja 2013 r. Stowarzyszenie przekazało Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy listę zaobserwowanych usterek na ulicach, znajdujących się w okresie gwarancji po ostatnim remoncie. Nasza lista zawiera ponad 150 pozycji, wszystkie udokumentowane zdjęciami. Otrzymaliśmy już odpowiedź z ZDMiKP, a w niej zapewnienie, że wykonawcy remontów zostaną wezwani do usunięcia usterek. Treść odpowiedzi przytaczamy w załączniku. Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółową listą wszystkich zgłoszonych usterek, wraz z dokumentacją zdjęciową. Zapraszamy także do zapoznania się z pierwszymi, wybranymi wiadomościami od mieszkańców Bydgoszczy.

 

Zobacz usterki

 

Galeria zdjęć usterek wykonanych 6 kwietnia Galeria zdjęć usterek wykonanych 27 kwietnia

 

Mieszkańcy piszą

Łochowskiego zarwana studzienka kierunek od Piórka do F. Krysiewiczowej, za progiem zwalniającym, Łochowskiego Berlinga dziury nie załatane. Korfantego Akademicka Rejewskiego stan fatalny koleiny, dziury, droga nie nadaje się do jazdy. Podobnie Andersa i Kaliskiego.

 

Bardzo się ciesze że powstała grupa ludzi którzy w jakikolwie zorganizowany sposób zwracają uwagę na wyjątkowe partactwo i marnowanie naszych pieniędzy przy budowie dróg w Bydgoszczy Jestem mieszkanką Piasków i to cos po czym codziennie jeżdze do domu trudno nazwać drogą ale po wielu staraniach przebudowano odcinek drogi przy wjeżdzie na osiedle Budowa trwała rok ,kosztowała miliony i tuż po otwarciu zaczęła sie zapadać Obecnie mamy małą skocznie narciarską co bedzie dalej wole nie myśleć Mam propozycje aby na każdej wykonanej drodze była informacja kto był wykonawcą i nazwisko inspektora nadzoru Każdy z nas musi sie podpisywac pod swoją pracą i jestem wsciekła na bezimienną i niestety bezkarna bandę urzedników i tzw wykonawców Trzymam kciuki za Waszą inicjatywę Pozdrawiam serdecznie

 

Witam i popieram inicjatywę, jestem kierowcą w mzk obsługuje linię 74 i jak mam poruszać sie po ulicy Wyszogrockiej w lesie szlag mnie trafia.Interweniował szef MZK ja rozmawiałem osobiście w imieniu kierowców z obsługi lini 74 z Panem Burzychem o szybką interwencję ale niestety bez echa.Bardzo was proszę może uruchomienie jakiegoś medium w postaci naszej telewizji regionalnej coś poradzi .Pan w-ce prezydent przejął władze zarządzie drug od polowania na MZK i rozbicia firmy która jest własnościa wszystkich bydgoszczan,niech zacznie pracę i nadzór nad drogami które niszczą nasze autobusy Pozdrawiam

 

Proszę aby miasto wprowadziło czynnik jakościowy w oparciu o ilość reklamacji i poprawek po wykonanej budowie.
Firma EUROVIA już po raz drugi poprawia wszystkie studzienki na Twardzickiego i Pelplińskiej. te poprawione równie się zapadają.

 

Witam!
Piszę do Was, bo wreszcie jest ktoś, komu się chce zadbać o nasze miasto. Dzięki za tę inicjatywę!
W załączeniu przesyłam fotki do opublikowania z prośbą o zgłoszenie do ZDMiKP. Miejsce wykonania zdjęcia: skrzyżowanie ul. Brzechwy i Akademickiej – masakryczny stan od lat, nawet wózek inwalidzki nie przejedzie! Z tego co mi wiadomo, skrzyżowanie to miało być remontowane w zeszłym roku przy okazji remontu Fordońskiej, ale jak widać nie doczekało się.
Wkrótce prześlę więcej zdjęć, również ze świeżo ”wykonanymi bublami” w ramach sezonowego łatania ulic, np. łata na ul. Akademickiej na dojeździe do skrzyżowania z ul. Rejewskiego.
Pozdrawiam

 

Witam,
zapraszam do obejrzenia odcinka ulicy Smukalskiej w Bydgoszczy (jakies 150m w kierunku miasta od skrzyzowania z ulica Bladzimska na Piaskach, gorny taras). W zeszlym (2012) roku firma Eurovia przez wiele miesiecy remontowala ten odcinek ulicy i tuz po oddaniu go do uzytku (bodajze listopad 2012) zapadla sie jezdnia w miejscu wyzej wskazanym. Prosze o interwencje.

 

Witam, jestem zbulwersowany tym jak wodociągi załatwiły końcowy fragment ulicy Nakielskiej. Kilkanaście miesięcy temu prowadzili pracę na fragmencie Nakielska – Łochowska. Po pracach pojawiło się z około 20 studzienek rozmieszczonych tak, że można slalomem jeździć. Zrobiłem nagranie w lipcu zeszłego roku:

Dzisiaj studzienki są jeszcze bardziej zapadnięte. Jeżeli zajdzie potrzeba nagram przejazd ponownie.

Załączniki

Pismo Stowarzyszenia z listą usterek dróg będących na gwarancji, przekazane ZDMiKP 9.05.2013

Odpowiedź ZDMiKP na pismo z usterkami dróg będących na gwarancji

Share

About Author

Robert Reimus

(1) Odpowiedź

  1. Szkoda, że tyle uwag nie na temat. Ale i tak fajnie, że udało wam się zaktywizować ludzi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *