Śledź, wspieraj, DOŁĄCZ! | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Stowarzyszenie — 11 listopada 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w działa nieprzerwanie od 2007 roku. Wszystko zaczęło się od grupy młodych entuzjastów i małego forum dyskusyjnego, a formalnie Stowarzyszenie istnieje od 30.05.2008 roku.

W ciągu pięciu lat pięciokrotnie braliśmy udział i współorganizowaliśmy obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu, braliśmy udział w tej imprezie w Gdańsku, dwukrotnie zostaliśmy zaproszeni do udziału w Nocy Muzeów w Warszawie, a także zorganizowaliśmy kilkanaście innych imprez promujących komunikację miejską, jako alternatywę dla poruszania się samochodem. Braliśmy również udział w akcji charytatywnej, nasz zabytkowy autobus (który jest naszym największym osiągnięciem!) dzięki współpracy z fundacją Art House wcielał się w rolę mobilnego domu kultury, a wspólnie z Archiwum Państwowym w Bydgoszczy zorganizowaliśmy wystawę „Tramwajem po Dworcowej”. Uff, sporo było tych wydarzeń! Dziękujemy, że tak licznie w nich uczestniczycie!

Wszystkie nasze działania kierujemy do mieszkańców i z myślą o nich. Wszak komunikacja miejska ma służyć mieszkańcom. Stąd też od 2008 roku wystosowaliśmy blisko ponad 40 różnych pism z wnioskami, uwagami i opiniami związanymi z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Aktywnie wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość. Część wniosków powstała na podstawie wniosków mieszkańców, za które dziękujemy! Obecnie nasz reprezentant jest członkiem zespołu opracowującego zupełnie nowy kształt komunikacji miejskiej w naszym mieście, bierzemy także udział w Bydgosko-Toruńskim Partnerstwie Na Rzecz Zrównoważonego Transportu.

Regularnie też publikujemy artykuły o historii komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, które – mamy nadzieję – spotykają się z Waszym zainteresowaniem:)

 

Ty też możesz zostać członkiem Stowarzyszenia!

 

Dołącz do grupy pozytywnych osób, niestrudzenie działających na rzecz poprawy funkcjonowania naszej komunikacji miejskiej. Przyjdź na nasze zebranie, zobacz czym się zajmujemy, podziel się swoimi propozycjami, poznaj ciekawych ludzi. Złóż deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia🙂

 

Jak możesz nam pomagać?

 

Jeśli sprawne funkcjonowanie transportu w naszym mieście jest dla Ciebie ważne, ale z jakiś przyczyn nie możesz zostać naszym członkiem, możesz nam pomóc w inny sposób. Powiedz o nas znajomym, poleć im naszą stronę, polub nasze profile na facebooku, polecaj i komentuj nasze posty. Zgłaszaj nam swoje uwagi do funkcjonowania komunikacji miejskiej, swoje pomysły na jej poprawę. Z pewnością nad każdym się pochylimy i go przeanalizujemy. Powiedz znajomym również o naszym zabytkowym Jelczu!

Bądź na bieżąco

 

Nie pozwól, by ominęły Cię zaproszenia na nasze imprezy, najnowsze publikacje historyczne, a także nasze działania na rzecz poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Polub nasz profil na facebooku:)

Zasubskrybuj nasz kanał RSS – w ten sposób Twoja przeglądarka, czytnik newsów, klient poczty lub telefon będą Cię powiadamiały o nowych treściach na stronie.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *