Skrócenie korka na ulicy Pięknej możliwe jeszcze w tym roku | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 02 sierpnia 2015

Wracamy do sprawy sprzed 2 lat. W październiku 2013 roku Stowarzyszenie wystosowało pismo z wnioskiem o wydłużenie pasa do skrętu w prawo z ulicy Pięknej w ulicę Szubińską.

Od lat obserwujemy zatłoczenie na ulicy Pięknej, przy wylocie w ulicę Szubińską. Za jeden z powodów uważamy zbyt krótki pas do skrętu w prawo w ulicę Szubińską w kierunku placu Poznańskiego. Ma to negatywny wpływ między innymi na punktualność i czas przejazdu autobusów linii 55 i 79. Mając na uwadze chęć zmniejszenia skali tego problemu, a także skrócenie czasu przejazdu autobusów komunikacji miejskiej jadących kierunku placu Poznańskiego, Stowarzyszenie zaproponowało w 2013 roku wydłużenie pasa ruchu dla skrętu w prawo.

Mimo początkowych negatywnych odpowiedzi Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ostatecznie otrzymaliśmy zapewnienie, że ww. pas zostanie wybudowany. W lipcu br. wysłaliśmy do ZDMiKP pytanie o aktualny status sprawy. Obecnie przygotowywany jest przetarg na na wykonanie niezbędnych prac, a realizacja inwestycji jest planowana jeszcze na ten rok.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tej skromnej inwestycji poprawi się punktualność autobusów linii 55 i 79 jadących w kierunku placu Poznańskiego. Zyskają na tym także kierowcy indywidualni. W załącznikach zamieszczamy treść ostatniego pisma Stowarzyszenia oraz odpowiedź ZDMiKP.

 

Załączniki

Pismo Stowarzyszenia z pytaniem o stan sprawy przebudowy ulicy Pięknej

Odpowiedź ZDMiKP na pytanie dotyczące terminu wydłużenia prawoskrętu na Pięknej

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.