Rozkłady pod wiaty! | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 17 lutego 2014

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego pragnie zwrócić Państwa na sposoby zamieszczania rozkładów jazdy na przystankach komunikacji miejskiej. Na części przystanków wyposażonych w wiaty, rozkłady jazdy są zamieszczane na słupkach ze znakiem D-15 zamiast na tablicy pod wiatą.

Taka sytuacja ma miejsce m.in. na przystankach Rejewskiego-Auchan w obu kierunkach, Nowy Rynek k. Zbożowy Rynek, plac Poznański k.Skorupki. Stowarzyszenie zwraca się z pytaniem, dlaczego na części przystanków praktykowane jest takie rozwiązanie. Jednocześnie apelujemy o umieszczanie wszystkich rozkładów jazdy na tablicach pod wiatami. Jednolity sposób umieszczania rozkładów z pewnością spotka się z dobrym przyjęciem pasażerów, którzy nie będą musieli wychodzić spod wiaty by sprawdzić rozkład jazdy, a ponadto rozkład umieszczony pod wiatą jest w mniejszym stopniu narażony na działanie czynników atmosferycznych – np deszczu.

Słupek przystankowy_

Natomiast na węźle Dworzec Główny większość informacji na wiatach (znaki D-15 jak i numery linii) są umieszczone na obu ścianach bocznych wiaty. Jednakże informacja o numerze stanowiska znajduje się tylko od wschodniej strony wiaty. Powoduje to, że pasażerowie nie znający węzła nie są w stanie skorzystać z tej informacji, jeśli docierają na węzeł od strony budynku dworca.

Pragniemy również zwrócić uwagę na problem występujący przy wielu wiatach przystankowych, mianowicie w wielu przypadkach ścianka przeznaczona na reklamy znajduje się po lewej stronie wiaty, patrząc w kierunku jezdni. Utrudnia to pasażerom dojrzenie zbliżającego się pojazdu. W naszej ocenie wszystkie ścianki reklamowe na przystankach powinny się znajdować po prawej stronie wiaty.

 

Pismo o powyższej treści złożyliśmy w siedzibie ZDMiKP 6.02.2014 r.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na wniosek o zamieszczanie rozkładów pod wiatami i zmianę położenia tablic reklamowych pod wiatami

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *