Wydarzenia — 07 lutego 2009

W dniu 10 stycznia 2009 roku w naszym mieście odbyła się impreza komunikacyjna „Zielonym Jelczem po Bydgoszczy”. Imprezę organizowało nasze Stowarzyszenie dzięki przychylności i wsparciu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Była to pierwsza impreza tego typu organizowana przez BKMKM. Stanęliśmy tym samym przed nie lada wyzwaniem by dobrze zorganizować imprezę oraz dobrze się zaprezentować. Czerpaliśmy przy tym z doświadczeń zdobytych zdobytych na imprezach w Szczecinie, Toruniu, Chorzowie. Współpraca z MZK przebiegała bardzo pomyślnie.

Autobus, którym mieliśmy przyjemność podróżować to Jelcz M181MB #3623 zwany przez wszystkich potocznie „Pogodną Jesienią”. Warto dodać, że jest to jeden z nielicznych pozostałych przy życiu Jelczy M181MB z pierwszej serii. Od późniejszych serii różni go m.in. wygląd zewnętrzny. Chociażby z tych powodów przejazd Pogodną Jesienią mógł być atrakcją.

Nasza impreza rozpoczęła się o 16:00 na zajezdni MZK przy ul. Inowrocławskiej. Jednak dzięki uprzejmości firmy zainteresowani już wcześniej mogli wejść na teren zajezdni i sfotografować stojące autobusy. Chętnie korzystały z tego osoby dla których była to pierwsza wizyta na zajezdni oraz goście, którzy przyjechali z poza Bydgoszczy.

 

Trasa naszej wycieczki liczyła około 90 km. Zaliczyliśmy prawie 20 pętli używanych codziennie w komunikacji miejskiej, w tym tak ciekawe jak LPKiW, Podkowa, Rynek na Starym Fordonie, Witebska, Przemysłowa oraz Łęgnowo. Oczywiście każdy z postojów był kolejną okazją do robienia zdjęć.

Podczas gdy autobus przemierzał kolejne kilometry a fotografowie oczekiwali na kolejne fotostopy wewnątrz pojazdu panowała coraz lepsza atmosfera, którą gwarantowało dobre towarzystwo. Część osób zajęła się rozmowami o komunikacji a część zwykłym „integrowaniem się”:) Warto wspomnieć, że wśród gości z poza naszego Stowarzyszenia przybyły osoby z Inowrocławia, Torunia, Łodzi, Gorzowa. Słowa podziękowania należą się kierowcy, którego towarzyskie usposobienie roztaczało przyjazną atmosferę a manewry na drodze kilkukrotnie nagradzane były brawami. Podczas imprezy odbył się także grill na pętli Podkowa. Na tej małej pętli, w środku lasu, oświetleni wyłącznie światłami autobusu posililiśmy się przed dalszą podróżą. Impreza zgodnie z przewidywaniami zakończyła się tuż przed północą.

Ku naszemu zadowoleniu goście zgodnie podkreślali dobrą atmosferę panującą na imprezie oraz dobrą organizację. Jedyną niedogodnością, która być może przeszkodziła niektórym osobom w przybyciu do Bydgoszczy była dość „nieciekawa” godzina zakończenia imprezy. Na przyszłość zasugerowano nam byśmy organizowali imprezy w godzinach 22-6. Być może dzięki naszej imprezie część osób, która po raz pierwszy uczestniczyła w imprezie tego typu przekonała się, że komunikacja miejska nie zawsze musi kojarzyć się z szarą codziennością ale może przywoływać miłe wspomnienia po dobrej zabawie i poznanych osobach.

 

Na zakończenie w imieniu całego Bydgoskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, oraz wszystkich uczestników chcielibyśmy podziękować dyrekcji MZK za wsparcie i przychylność dzięki którym mogła się odbyć ta impreza.

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *