Wydarzenia — 10 lipca 2011

W nocy z 2 na 3 lipca odbyła się w Bydgoszczy impreza tramwajowa pn. „II nocka bydgoska”. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego na swoje trzecie urodziny oraz z okazji 115-lecia tramwajów w Bydgoszczy zaprosiło na nocny przejazd zabytkowym tramwajem Konstal 5N.

Tym razem bydgoską sieć tramwajową zwiedziliśmy zabytkową eNką #68. Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00 pod zajezdnią tramwajową MZK przy ulicy Toruńskiej. Zebraliśmy się przed zajezdnią o godzinie 21:50. Następnie udaliśmy się na kilkugodzinny przejazd po niemal całej sieci tramwajowej pokonując jej najciekawsze zakątki (m.in. Łęgnowo, Stomil oraz pętle awaryjne Bałtycka, Magnuszewska). Przejazd po mieście okraszony był licznymi fotostopami, na które niecierpliwie czekali amatorzy nocnych zdjęć. Ominęliśmy jedynie ul. Focha i Wilczak (ze względu na budowę linii tramwajowej do Dworca PKP) oraz pętlę Rondo Kujawskie (ze względu na budowę Trasy Uniwersyteckiej), jednak jako rekompensata posłużył przejazd przez tzw. „ucho Kaczyńskiego”. Podczas imprezy zaplanowaliśmy grilla na klimatycznej pętli Las Gdański (dawniej: Leśny Park Kultury i Wypoczynku), gdzie posililiśmy się przed dalsza podróżą. Impreza zakończyła się w miejscu startu – pod zajezdnią tramwajową, około 5:50.

Pogoda w drugiej części imprezy niestety nas nie rozpieszczała, mżawka uparcie przeszkadzała fotografom, jednak cieszy nas fakt, że mimo tego uczestnicy dobrze się bawili, wewnątrz tramwaju panowała bardzo sympatyczna, wesoła atmosfera i mamy nadzieję, że wszyscy miło będą wspominać naszą imprezę i że jeszcze nie raz spotkamy się na podobnych imprezach w Bydgoszczy i w całym kraju. Cieszymy się, że nasze trzecie urodziny mogliśmy świętować w miłym towarzystwie ponad 45 gości z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Poznania, Koszalina, Łodzi, Wrocławia i Warszawy.

W imieniu całego Stowarzyszenia, dziękujemy naszemu sympatycznemu motorniczemu oraz Miejskim Zakładom Komunikacyjnym, dzięki którym mogła się odbyć ta impreza, a także wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, przypominając jednocześnie, że dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na remont naszego zabytkowego autobusu Jelcz M-11.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

Tekst: Paweł Lawrenz. Zdjęcia: Mateusz Machel, Krzysztof Żubkowski.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *