Pytamy o przystanek Kolbego / Kogucia | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 18 października 2015

W lutym 2014 roku Stowarzyszenie zwróciło uwagę na bardzo zły stan chodnika na przystanku Kolbego/Kogucia w kierunku ul. Rekinowej. Przystanek jest pozbawiony jest chodnika z krawężnikiem, przez co osoby wsiadające / wysiadające muszą pokonać ponad 30-centymetrowy stopień do autobusu. Cała przestrzeń przeznaczona dla pieszych wraz z dojściem do skrzyżowania ul. Kolbego i Waleniowej pozostawiają wiele do życzenia, a przede wszystkim nie pozwalają się czuć bezpiecznie.

W piśmie z ZDMiKP o numerze UD-5012/41/2014 z dnia 18.02.2014r. otrzymaliśmy od Państwa następującą informację: „Odnośnie przystanku autobusowego przy ulicy Kolbego – Kogucia informuję, że w planie robót na III kwartał 2014 roku ujęliśmy wykonanie nowej nawierzchni chodnika”.

Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (1) Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (2)
Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (3) Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (4)
Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (5) Przystanek Kolbego-Kogucia. Fot. Jakub Kawczyński (6)

Stowarzyszenie zwróciło się do ZDMiKP z pytaniem, dlaczego przedmiotowy chodnik nie został wybudowany w zadeklarowanym terminie oraz kiedy zostanie wybudowany. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że z uwagi na planowaną przebudowę ulicy Kolbego, wszystkie prace remontowe planowane na 2014 i 2015 rok zostały wstrzymane. Przebudowa ulicy została zgłoszona do planu budżetu na lata 2016-2019. Ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z tego przystanku, przebudowa peronu została ujęta w planie remontów na rok 2016. W załączniku zamieszczamy treść naszego pisma oraz odpowiedź ZDMiKP.

 

Załączniki

Pytamy o remont przystanku Kolbego-Kogucia

Odpowiedź ZDMiKP na pytanie o remont przystanku Kolbego-Kogucia

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *