Przystanek Fordońska-Bałtycka, a przesiadki | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 29 sierpnia 2014

Od kilku miesięcy przystanki Fordońska-Bałtycka pełnią ważną rolę punktu przesiadkowego dla podróżujących z i do Fordonu. W związku z budową trasy tramwajowej do Fordonu, od maja trwa remont torowiska na ul. Fordońskiej oraz budowa nowej pętli przy ulicy Wyścigowej. Niestety zdaniem Stowarzyszenia, przystanki przy ulicy Bałtyckiej nie zostały odpowiednio przygotowane, dlatego też wystosowaliśmy do ZDMiKP pismo z wnioskiem o:

  • ustawienie dodatkowej wiaty w pobliżu przystanków początkowych tramwajów na ww. pętli,
  • umieszczenie rozkładów jazdy linii 3 i 7 na obu peronach (w związku z faktem, że tramwaje obu linii korzystają z obu peronów)
  • korekty rozkładów jazdy linii 3 i 69 dla przystanku Bałtycka w kierunku centrum: w dni powszednie zdarzają się godziny, w których czas przyjazdu autobusu linii 69 jest równy porze odjazdu tramwaju linii 3, natomiast w weekendy wg rozkładu jazdy na przesiadkę z autobusu linii 69 do tramwaju linii 3 jest 1 minuta. Biorąc pod uwagę opóźnienia na linii 69, szybka przesiadka jest niemożliwa.
  • sugerujemy także zmianę programu sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Fordońskiej. Obecnie, z uwagi na niekorzystny dla pieszych program sygnalizacji świetlnej, pasażerowie przesiadający się z tramwaju na autobus, bardzo często nie zdążą przejść przez przejście i oczekują na przyjazd kolejnego autobusu.
Przystanek Fordońska-Bałtycka w Bydgoszczy Przystanek Fordońska-Bałtycka w Bydgoszczy (2)

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące pętli przy ulicy Bałtyckiej

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *