Przekaż 1% podatku na remont zabytkowego Jelcza | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy od maja 2011 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. W tym roku po raz kolejny można przekazać 1% należnego podatku dochodowego przy rocznym rozliczeniu podatkowym na działalność Stowarzyszenia.

Aby to zrobić, wystarczy w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać nasz numer KRS: 0000307052.

 

 

Dlaczego warto?

Od początku istnienia zajmujemy się działaniami związanymi z historią transportu, projektami służącymi optymalizacji funkcjonowania transportu oraz szeroko pojętą promocją transportu publicznego. Naszą wizją jest Bydgoszcz sprawna komunikacyjnie, gdzie transport nie zagraża środowisku, nie pogarsza warunków życia w mieście, żadni uczestnicy ruchu nie są dyskryminowani, a komunikacja publiczna jest sprawna i przyjazna dla mieszkańców. W 2013 roku zorganizowaliśmy lub uczestniczyliśmy w kilkunastu imprezach i wydarzeniach promujących transport publiczny i ochronę środowiska. Od 2008 roku opublikowaliśmy kilkadziesiąt artykułów historycznych lub dotyczących szeroko pojętego transportu. Sporządziliśmy i opublikowaliśmy kilkadziesiąt projektów mających na celu poprawienie funkcjonowania transportu publicznego w Bydgoszczy. Działamy na rzecz interesów wszystkich bydgoszczan (nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy) i nie zwalniamy tempa!

Sprawdź, co udało nam się osiągnąć w 2013 roku.

W tej chwili jednym z naszych największych wyzwań jest remont autobusu Jelcz M11 i zachowanie go jako zabytku polskiej i światowej myśli technicznej. Przed nami kolejny etap remontu, tym razem pod kątem mechanicznym. Nowy lakier to nie wszystko, on nie sprawi, że autobus pozostanie sprawny na wiele lat. Wydatki jakie nas czekają, są niemożliwe do udźwignięcia jedynie z funduszy Stowarzyszenia, na które składają się wyłącznie skromne składki członków.

 

Jelcz M11 w Mielcu. Fot. Bartosz Musiał

Z pozoru niewielka kwota, jaką przekazujemy na wybrany cel staje się częścią większej sumy, którą Stowarzyszenie może wykorzystać na swoje cele statutowe. Mając do wyboru oddanie tego 1% podatku do Skarbu Państwa lub na organizacje pozarządowe, które poświęcając swój czas i środki czynią wiele dobrego, coraz więcej osób decyduje się na tą drugą opcję.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *