Projekty — 26 kwietnia 2011

26. kwietnia 2011 roku Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy złożyło w siedzibie ZDMiKP pismo z projektem dotyczącym linii 81, mającym na celu usprawnienie komunikacji publicznej w rejonie C.H. Auchan. Treść pisma przytaczamy poniżej. W załącznikach znajduje się odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

 

Obecnie spod centrum handlowego Auchan w kierunku osiedli usytuowanych w ciągu ulic Akademickiej i Andersa kursują autobusy linii 70 i 81. Obie linie kursują ze średnią częstotliwością 30 minut w szczycie w dni robocze oraz odpowiednio co 30 i 60 minut w dni wolne. Teoretycznie daje to średnią częstotliwość 15 minut w szczycie i 20 minut w dni wolne. Problemem w tym przypadku jest fakt, że autobusy obu linii odjeżdżają w podobnych porach, jednak z przystanków oddalonych od siebie o ok. 100 metrów. Utrudnia to pasażerom wybór przystanku i autobusu.

Dlatego też Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy proponuje uruchomienie dodatkowego przystanku Rejewskiego – Auchan dla linii 81 w kierunku os. Tatrzańskiego.

Uruchomienie tego przystanku nie wpłynie znacząco na rozkład jazdy i czas przejazdu autobusu, nie wygeneruje także dodatkowych kosztów. Rozwiąże to jednak opisany problem pasażerów podróżujących w kierunku ul. Akademickiej i Andersa. Wraz z uruchomieniem przystanku, Stowarzyszenie rekomenduje korektę rozkładu jazdy, tak by autobusy linii 70 (przez Centrum Onkologii) i 81 kursowały ze średnią łączną częstotliwością 15 minut w szczycie w dni robocze.

Propozycję ilustruje poniższy schemat.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego mając na celu dbanie o sprawne funkcjonowanie transportu publicznego w Bydgoszczy, rekomenduje do zrealizowania zaprezentowaną propozycję, z uwagi na znikomy koszt oraz wymienione powyżej korzyści.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję Stowarzyszenia

 

Zdjęcie: Mateusz Machel.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *