Proponujemy utworzenie przystanku przy Astorii | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 05 czerwca 2014

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zwróciło się do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z wnioskiem o utworzenie nowego przystanku autobusowego na ul. Królowej Jadwigi na odcinku Dworzec Główny-Garbary, na wysokości klubu Astoria. Po uruchomieniu linii tramwajowej do Dworca Głównego i jednoczesnym zlikwidowaniu przystanków autobusowych Dworcowa-Sobieskiego i Królowej Jadwigi-Garbary, odległość między przystankami Dworzec Główny i Garbary wynosi obecnie ponad 1 km.
Zdaniem Stowarzyszenia takie odległości pomiędzy przystankami, szczególnie w strefie śródmiejskiej, są znacznym utrudnieniem dla pasażerów komunikacji publicznej i nie sprzyjają promowaniu tego środka transportu. Warto również zaznaczyć, że w przeciwnym kierunku na wymienionym odcinku funkcjonuje dodatkowy przystanek Warszawska-Fredry.

Propozycja utworzenia przystanku przy Astorii

Proponowany przystanek na wysokości klubu Astoria zapewni dostęp do nowych, atrakcyjnych miejsc na mapie naszego miasta – zrewitalizowanych bulwarów nad Brdą, przystanku Bydgoskiego Tramwaju Wodnego czy też Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego. Ponadto umożliwi łatwiejszy dostęp do innych ważnych punktów znajdujących się w tej okolicy: III Urzędu Skarbowego, klubu Astoria, Wyższej Szkoły Gospodarki, przychodni całodobowej „Zdrowie dla Ciebie”, budynków biurowych na skrzyżowaniu ulic Kr. Jadwigi i Dworcowej. Proponujemy zlokalizowanie przystanku z wykorzystaniem działki nr 54/9, obręb 80, znajdującej się w pasie drogowym ul. Królowej Jadwigi. Obecnie ww. działka służy częściowo jako chodnik, a w pozostałej części znajduje się zaniedbany trawnik zastawiony planszami reklamowymi. Teren działki posłużyć może przesunięciu chodnika w kierunku zachodnim i umiejscowieniu wjazdu do klubu Astoria w jej północnym krańcu. Na uzyskanym obszarze mógłby powstać proponowany przystanek wraz z zatoką autobusową, który zapewni dostępność komunikacji miejskiej w dotychczas nieobsługiwanej bezpośrednio tej części śródmieścia.

Lokalizacja proponowanego przystanku na ul. Królowej Jadwigi

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję utworzenia przystanku przy Astorii

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *