Proponujemy utworzenie dwóch przystanków na Błoniu | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 16 grudnia 2013

W związku z oddaniem do użytku trasy Uniwersyteckiej, 12.12.2013r. została uruchomiona nowa linia 57, której uruchomienie poprawi dostępność komunikacji miejskiej na Błoniu, zapewni możliwość przemieszczania się osobom niezmotoryzowanym na trasie Uniwersyteckiej, a także odciąży autobusy linii 80, na najbardziej obciążonym odcinku z osiedla Leśnego do szpitala wojskowego.

W związku z uruchomieniem nowej linii, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zaproponowało Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w dniu 12.12.2013 rozważenie, w celu optymalnego wykorzystania możliwości nowej linii, utworzenia dwóch dodatkowych przystanków:

  • przystanku Wysoka-Koszarowa również w kierunku Błonia,
  • przystanku u zbiegu ulic Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wlkp.

Uruchomienie dodatkowych przystanków znacząco zmniejszyłoby odległość do najbliższego przystanku dla ulicy Stawowej i Wysokiej, biorąc pod uwagę fakt, że ulica Stawowa jest ulicą dosyć gęsto zaludnioną, a dodatkowo w okolicy powstają nowe budynki mieszkalne. Ponadto, w pobliżu skrzyżowania ulic Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wlkp. znajdują się szkoła, cmentarz i bloki mieszkalne.

Schemat sieci komunikacji miejskiej na os.Błonie wraz z proponowanymi przystankami

W przypadku nieuruchomienia nowych przystanków, okoliczni mieszkańcy, osoby chcące dostać się na cmentarz, a także pracownicy i uczniowie wspomnianej szkoły będą zmuszeni do pokonywania większych odległości lub korzystania z przystanku Szubińska-Gnieźnieńska. Koszt uruchomienia wspomnianych przystanków może ograniczyć się do postawienia słupków ze znakiem D-15 i rozkładem jazdy oraz namalowania znaków poziomych na jezdni w miejscu przystanków. Byłby to niewielki koszt, a korzyścią wynikającą z niego byłaby lepsza dostępność komunikacji miejskiej, co czyniłoby ją bardziej atrakcyjną, a co za tym idzie pozwoliłoby na pozyskanie nowych pasażerów.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *