Projekty — 29 października 2015

Miesiąc temu wystąpiliśmy do ZDMiKP w wnioskiem o utworzenie nowego przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi. Dzisiaj z zadowoleniem informujemy, że przejście dla pieszych zostanie wyznaczone!

Problem braku przejścia dla peszych zaobserwowaliśmy podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Na ulicy Królowej Jadwigi w pobliżu Muzeum Fotografii WSG znajdował się przystanek linii zabytkowej. Niestety w okolicy przystanku nie ma przejścia dla pieszych. By przejść na drugą stronę ulicy pasażerowie musieli nadrabiać kilkaset metrów do przejścia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi / Garbary lub ewentualnie wybrać przejście bulwarami pod mostem Królowej Jadwigi. Oznaczało to wydłużenie podróży o ok. 350 metrów i długie oczekiwanie na zielone światło lub konieczność szukania zejścia schodami na bulwary. Wiedząc, że pieszy poszukuje zawsze najwygodniejszej i najkrótszej drogi do celu, nic dziwnego, że pasażerowie i inni mieszkańcy najczęściej wybierali najprostszą drogę – na wprost przez ulicę, niestety w nieoznakowanym miejscu, co stwarzało zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

29 września złożyliśmy zatem pismo z propozycją, by w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi i Naruszewicza Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyznaczył nowe przejście dla pieszych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji:)

Powstanie nowe przejście dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (1)

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (2)

Ulica Królowej Jadwigi. Wnioskujemy o nowe przejście dla pieszych. Fot. Robert Reimus (3)

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję utworzenia nowego przejścia dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi

Share

About Author

Robert Reimus