Podwójne przystanki na Wałach Jagiellońskich | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 10 października 2013

19 sierpnia 2013r. Stowarzyszenie złożyło w siedzibie ZDMiKP pismo z propozycją zmiany organizacji przystanków Nowy Rynek (k.Błonie) oraz Zbożowy Rynek (k. rondo Jagiellonów), w celu ujednolicenia ich z pozostałymi przystankami, a także poprawienia warunków ruchu w tych miejscach. Poniżej cytujemy treść pisma oraz zamieszczamy odpowiedź ZDMiKP.

Na obu ww. przystankach znajdują się dwa słupy przystankowe, które wyznaczają dwie strefy zatrzymywania się autobusów. Niestety, czasami czasami dochodzi do sytuacji, że autobusy, które zatrzymują się przy drugim słupku, blokują wjazd w zatokę autobusom, które stają przy pierwszym słupku. W ten sposób pasażerowie tracą możliwość szybkiej przesiadki na takim przystanku.

Stowarzyszenie proponuje rozważenie zmiany organizacji tych przystanków, poprzez wprowadzenie zasady, że pierwszy wjeżdżający autobus zatrzymuje się na końcu zatoki, a kolejne za nim – czyli tak samo, jak ma to miejsce na większości przystanków.

Korzyścią dla pasażerów będzie możliwość łatwiejszych przesiadek w tych miejscach, ujednolicenie organizacji przystanków do wszystkich pozostałych, zmniejszenie mogących powstawać w tych miejscach opóźnień. Zwiększy się także przepustowość prawego pasa Wałów Jagiellońskich, ponieważ autobusy nie będą już oczekiwały na możliwość wjazdu w zatokę.

 

Załączniki

Pismo z propozycją zmiany organizacji przystanków na Wałach Jagiellońskich

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję zmiany organizacji przystanków na Wałach Jagiellońskich

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *