Po raz kolejny wracamy do przystanku przy Astorii | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 18 października 2015

W czerwcu ubiegłego roku przedstawiliśmy ZDMiKP propozycję utworzenia nowego przystanku autobusowego na ul. Królowej Jadwigi na odcinku Dworzec Główny-Garbary, na wysokości klubu Astoria. Po uruchomieniu linii tramwajowej do Dworca Głównego i jednoczesnym zlikwidowaniu przystanków autobusowych Dworcowa-Sobieskiego i Królowej Jadwigi-Garbary, odległość między przystankami Dworzec Główny i Garbary wynosi obecnie ponad 1 km.

Zdaniem Stowarzyszenia takie odległości pomiędzy przystankami, szczególnie w strefie śródmiejskiej, są znacznym utrudnieniem dla pasażerów komunikacji publicznej i nie sprzyjają promowaniu tego środka transportu. Warto również zaznaczyć, że w przeciwnym kierunku na wymienionym odcinku funkcjonuje dodatkowy przystanek Warszawska-Fredry.

Propozycja utworzenia przystanku przy Astorii

Sprawa wydaje nam się dosyć prosta – przystanek ma swoje uzasadnienie, znaleźliśmy możliwą lokalizację, sprawdziliśmy kto jest właścicielem gruntu. Niestety po pierwszym piśmie otrzymaliśmy informację, że przystanek jest niewykonalny. Po tym jak udowodniliśmy jego wykonalność, otrzymaliśmy informację, że w budżecie na 2014 rok nie ma 50 tys. zł na budowę przystanku. Kolejną formą zwłoki ZDMiKP było przełożenie analizy zasadności tego przystanku na 2016 rok – po otwarciu linii tramwajowej do Fordonu. Z takim posunięciem także się nie zgadzamy, ponieważ niezależnie od budowy linii tramwajowej ulicą Królowej Jadwigi kursują linie autobusowe i otwarcie linii do Fordonu absolutnie tego nie zmieni.

Lokalizacja proponowanego przystanku na ul. Królowej Jadwigi

W załączniku zamieszczamy treść naszego stanowiska w tej sprawie.

 

Załączniki

Polemika ze stanowiskiem ZDMiKP w sprawie przystanku przy Astorii

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *