Działamy Projekty — 04 grudnia 2015

Z okazji otwarcia linii tramwajowej do Fordonu, co jest szczególnym wydarzeniem w historii komunikacji publicznej naszego miasta, a także zakupem nowoczesnego taboru tramwajowego, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zaproponowało kilka lat temu koncepcję nadania nowym pojazdom honorowego patronatu osób związanych z Bydgoszczą.

W myśl tego pomysłu każdy nowy tramwaj posiadałby swojego patrona, o którym krótka notka biograficzna prezentowana byłaby we wnętrzu pojazdu. Chcielibyśmy w ten sposób wyeksponować osoby zasłużone dla naszego miasta, z których niektóre mogą być już niestety nieco zapomniane, a dzięki temu przypomnieć je w pamięci bydgoszczan.

W przyszłości akcję nadawania patronatu w środkach komunikacji miejskiej można będzie rozszerzyć na nowe pojazdy i wykorzystać przy szczególnych okazjach, przykładowo przy oddaniu do użytku nowych tras komunikacji publicznej.

Pomysł ten przysłuży się promocji Bydgoszczy i jego historii, a także może zachęcać bydgoszczan do korzystania z pojazdów komunikacji publicznej, przyczyniając się do propagowania tego środka transportu. Od kilku lat w podobny sposób każdy nowy tramwaj w Gdańsku otrzymuje swojego patrona.

Utworzyliśmy listę osób, spośród których można wybrać patronów – przedstawiliśmy go już w Urzędzie Miasta i zamieszczamy ją w załączniku.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.