Oznaczenia w rozkładach linii 66 i 79 | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 04 listopada 2013

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy przygotowało kolejny wniosek mający na celu optymalizację funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście. Tym razem nasze uwagi dotyczą informacji pasażerskiej na liniach 66 i 79. Treść wniosku złożonego w siedzibie ZDMiKP zamieszczamy poniżej.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zaobserwowało na m.in. na przystankach Wojska Polskiego-Magnuszewska oraz Solskiego-Ugory, na rozkładzie linii 79 podwójne oznaczenie kursów wykonywanych przez ulicę Stromą:
s – przez Leszczyńskiego, Stroma,
m – przez Leszczyńskiego, Stroma.

Stowarzyszenie uważa, że używanie na tych przystankach dwóch symboli dla identycznej trasy może powodować dezorientację pasażerów, a także zmniejsza czytelność rozkładu jazdy, dlatego proponujemy rezygnację z jednego z tych symboli.

Ponadto, pragniemy zwrócić uwagę na oznaczenia linii 66. Kursy wykonywane przez ulicę Wąbrzeską na wyświetlaczach autobusów mają dodaną literę „W”, tymczasem na tabliczkach z rozkładami są oznaczone literą „i”. Stowarzyszenie proponuje oznaczanie tych kursów w rozkładach literą „W”, a także dodanie frazy „przez Wąbrzeską” na wyświetlaczach autobusów- analogicznie do funkcjonujących oznaczeń na liniach 69C, 79S.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na uwagi dotyczące oznaczeń kursów linii 66 i 79

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *