Projekty — 16 grudnia 2013

Miło nam poinformować, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy rozpoczął budowę nowego przystanku komunikacji miejskiej, w rejonie skrzyżowania ulic Kolbego i Dzięciołowej. Przypomnijmy: 24 listopada Stowarzyszenie wraz z wolontariuszami – mieszkańcami Osowej Góry, zbierało podpisy poparcia pod projektem wybudowania nowego przystanku w rejonie wspomnianego skrzyżowania, a także wyznaczenia przejścia dla pieszych.

Od lat okoliczni mieszkańcy chcący dostać się do punktów handlowo-usługowych zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania ulic Kolbego i Dzięciołowej muszą przekraczać często bardzo ruchliwą ul. Kolbego. Najbliższe przejścia oddalone są od siebie o prawie 700 metrów. Z tego powodu mieszkańcy bardzo często przekraczają ulicę poza przejściami dla pieszych. Kierowcy natomiast, z uwagi na prosty odcinek ulicy o dobrej jakości nawierzchni, często przekraczają dopuszczalną prędkość. Przekraczanie jezdni w takich warunkach, do czego są zmuszani mieszkańcy pobliskich domów, stwarza bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Schemat przystanków wzdłuż ul. Kolbego wraz z propozycją Stowarzyszenia

Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego wspólnego wniosku.

Nasza propozycja spotkała się z uznaniem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej i rozpoczęła się budowa zatok dla nowych przystanków. Otrzymaliśmy także informację, że w obrębie wspomnianego skrzyżowania zostanie wytyczone przejście dla pieszych. W załączniku znajduje się pełna treść odpowiedzi z ZDMiKP na naszą propozycję.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję uruchomienia nowego przystanku na ulicy Kolbego

 

Share

About Author

Robert Reimus