Nowe przystanki na ulicy Kolbego zostaną uruchomione | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 16 grudnia 2013

Miło nam poinformować, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy rozpoczął budowę nowego przystanku komunikacji miejskiej, w rejonie skrzyżowania ulic Kolbego i Dzięciołowej. Przypomnijmy: 24 listopada Stowarzyszenie wraz z wolontariuszami – mieszkańcami Osowej Góry, zbierało podpisy poparcia pod projektem wybudowania nowego przystanku w rejonie wspomnianego skrzyżowania, a także wyznaczenia przejścia dla pieszych.

Od lat okoliczni mieszkańcy chcący dostać się do punktów handlowo-usługowych zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania ulic Kolbego i Dzięciołowej muszą przekraczać często bardzo ruchliwą ul. Kolbego. Najbliższe przejścia oddalone są od siebie o prawie 700 metrów. Z tego powodu mieszkańcy bardzo często przekraczają ulicę poza przejściami dla pieszych. Kierowcy natomiast, z uwagi na prosty odcinek ulicy o dobrej jakości nawierzchni, często przekraczają dopuszczalną prędkość. Przekraczanie jezdni w takich warunkach, do czego są zmuszani mieszkańcy pobliskich domów, stwarza bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Schemat przystanków wzdłuż ul. Kolbego wraz z propozycją Stowarzyszenia

Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego wspólnego wniosku.

Nasza propozycja spotkała się z uznaniem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej i rozpoczęła się budowa zatok dla nowych przystanków. Otrzymaliśmy także informację, że w obrębie wspomnianego skrzyżowania zostanie wytyczone przejście dla pieszych. W załączniku znajduje się pełna treść odpowiedzi z ZDMiKP na naszą propozycję.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję uruchomienia nowego przystanku na ulicy Kolbego

 

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *