Nowe przystanki linii 57 na Błoniu | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 01 stycznia 2014

W związku z uruchomieniem nowej linii 57, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zaproponowało Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w dniu 12.12.2013 rozważenie, w celu optymalnego wykorzystania możliwości nowej linii, utworzenia dwóch dodatkowych przystanków – Wysoka-Koszarowa w kierunku Błonia, a także u zbiegu ulic Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wlkp.

Schemat sieci komunikacji miejskiej na os.Błonie wraz z proponowanymi przystankami

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią naszej propozycji

 

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że lokalizacja przystanków na Błoniu była konsultowana z Radą Osiedla Błonie. Lokalizacje przystanków miały na celu zapewnienie dostępności dla pasażerów, stosunkowo niskich kosztów uruchomienia, jak i bezpieczeństwa obsługi pasażerskiej. Pełną treść odpowiedzi zamieszczamy poniżej.

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję uruchomienia dodatkowych przystanków linii 57

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że koszt uruchomienia przystanków, o które wnioskowało Stowarzyszenie może być ograniczony do postawienia słupków ze znakiem D-15 i rozkładem jazdy oraz namalowania znaków poziomych na jezdni w miejscu przystanków. Byłby to niewielki koszt, a korzyścią wynikającą z niego byłaby lepsza dostępność komunikacji miejskiej, co czyniłoby ją bardziej atrakcyjną, a co za tym idzie pozwoliłoby na pozyskanie nowych pasażerów.

Z kolei 24 grudnia, na stronie ZDMiKP na facebooku, znaleźliśmy ciekawą informację, którą publikujemy poniżej.

W dniu dzisiejszym zajmowaliśmy się m.in. tematem uruchomienia dodatkowego przystanku na trasie nowej linii autobusowej nr 57.

Przychylamy się do propozycji mieszkańców tego rejonu osiedla i uprzejmie informujemy, że pracujemy nad uruchomieniem nowego przystanku w kierunku pętli Błonie. Odległość pomiędzy przystankami Połtyna / Szubińska a Stawowa / Władysława IV jest, jak słusznie zauważyli mieszkańcy oraz przedstawiciele Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy znaczna (ok. 1 100 m). Nowy przystanek będzie ulokowany w ok. połowie długości tego odcinka, tj. na ul. Stawowej przed ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

W drugim kierunku (Dworzec Gł.) odległość pomiędzy przystankami Stawowa / Władysława IV a Wysoka / Koszarowa jest mniejsza, stąd w najbliższym czasie nie planujemy uruchomienia dodatkowego przystanku. Nie wykluczamy jednak wykonania tego ruchu w perspektywie czasu, po przeprowadzeniu dokładnej analizy funkcjonowania linii.

Prosimy pamiętać, że przy uzgadnianiu lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej należy, poza oczywiście potrzebami mieszkańców, dostosować się do przepisów ruchu drogowego regulującego różne kwestie związane z ruchem wszystkich użytkowników dróg. Wskazana lokalizacja jest w naszej ocenie miejscem bezpiecznym dla pasażerów.

Uruchomienie nowego przystanku planujemy wstępnie na II połowę stycznia 2014 r. Do tego czasu przygotujemy m.in. projekt organizacji ruchu, korektę rozkładu jazdy, nagranie i zaprogramowanie zapowiedzi przystankowych oraz ustawienie słupka przystankowego. W pierwszej połowie stycznia 2014 r. planujemy także przeprowadzenie pierwszych badań wykorzystania linii nr 57, które także pozwolą szczegółowo określić istniejące zainteresowanie przewozami.

Co sądzicie na temat nowej linii nr 57 ? Czy Waszym zdaniem w jakiś godzinach, porach dnia występują problemy z niewystarczającą pojemnością taboru, czy niską częstotliwością kursów, opóźnieniami lub jazdą przed czasem?

Źródło: https://www.facebook.com/

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *