Noc Muzeów 2013 w Warszawie | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy

Nasz zabytkowy Jelcz ma za sobą długą drogę. W ostatni piątek wybraliśmy się na X Noc Muzeów do Warszawy. Podróż nie należała do łatwych, jednak było warto!

Już drugi rok z rzędu spędziliśmy Noc Muzeów w stolicy biorąc także udział w Międzynarodowym Zlocie Zabytkowych Autobusów. Imprezę rozpoczęliśmy jeszcze przed południem, przejeżdżając przez ulice Warszawy w paradzie zabytkowych autobusów. Ponad dwadzieścia pojazdów przejechało ulicami: Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, przez Most Poniatowskiego, z przystankiem w pobliżu Stadionu Narodowego. Następnie parada ruszyła w kierunku zajezdni tramwajowej na Żoliborzu, która obchodziła swoje 50-lecie. Cały przejazd budził niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców Warszawy. Jeszcze większą atrakcją okazała się możliwość przejazdu zabytkowym autobusem z Placu Defilad do przygotowanego specjalnie na tamten wieczór Muzeum na Torach. W godzinach kursowania zabytkowych autobusów, kolejka chętnych do przejazdu nie malała.

Dziękujemy Klubowi Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie za zaproszenie, miłą atmosferę oraz wsparcie techniczne w trudnych chwilach.

Tekst: Martyna Kasperek. Zdjęcia: Mateusz Machel, Michał Stróżyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *